Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi lehet ennek a háznak a...

Mennyi lehet ennek a háznak a rezsije?

Figyelt kérdés

Házvásárlás előtt állunk, ebbe a házba beleszerelmesedtem, de mérlegelnünk kell, hogy belefér-e a hitelösszeg arezsivel együtt a pénztárcánkba...

2en vagyunk, 2-3 év múlva szeretnénk kisbabát is.


Amit most fizetünk egy 67nm-es panelben (bérlet):

bérlés: 20e

víz: 4500

villany: 12.000 (villanytűzhely van)

közösköltség: 8000

Fűtés: idén a legtöbb 18.000ft volt (tavaly 33e)

Szemét: 6e/3hó


Egy ilyen házban mennyivel nőne a rezsi? Köszönöm


[link]


(szerintetek mennyit lehetne alkudni, átlagosan mennyit engednek? azt tudni kell, hogy egy régi bányászváros, sok c-vel...)


2014. ápr. 14. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A gáz kicsit több lesz...

Villany:ha ott is villanytűzhely lesz akkor az nem igazán lesz több kivéve ha valami háborús háztartási gépet is üzembe helyeztek ott.

A víz: meg kell érdeklődni pl a neten is többnyire meg lehet nézni,hogy ott milyen szolgáltató van és mennyi 1m3 víz + csatorna és a jelenlegi fogyasztásotokkal ki tudod számolni.Közösköltség ott nem lesz viszont felénk és sok helyen van olyan,hogy kommunális adó nálunk ez évi 10000 ft.A szemétnél szintén a neten utána tudsz járni,hogy melyik foglalkozik ott azzal és az oldalon többnyire a díjakat is kirakják (nálunk ez 3800ft/3 hó).

Én legalább 6,5ig megpróbálnám levinni.

2014. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ugyan ebben a városban lakunk, az hasonló


akiktől kérdeztem, azt mondták nagyon régóta árulják, meg Komlón elég nehéz is eladni, nagyon lenn vannak az árak, azt mondták, próbáljam be a 3.5et és utána ha 4,5-5öt mondok, az hatni fog... én ezt keveslem, 5öt gondoltam mondani érte, és max 5.5ért venném meg...


a gáz vajon mennyi lehet? érdemes berakatni fatüzelést?

2014. ápr. 14. 14:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ha jól le van szigetelve a ház (van 15 centis hőszigetelés, és födémszigetelés!!! is van) akkor a gázszámlád hasonló lesz, mert a szintek egymást fűtik.

Ha csak néhány centis a hőszigetelés a házon, vagy a nyílászárók nem zárnak teljesen légmentesen, akkor tessék DURVÁN ALKUDNI!!!

Ne legyél szívbajos!

A saját családod érdekében legyél nagyon szemtelen, és a szükségesnél 10 ezer forinttal sem fizess többet, nemhogy milliókkal!!! Szakemberrel menj ki megnézni, minden kis és nagy hibát jó alaposan megnézni, felmérni! Kalkulálni, hogy mennyibe kerül megoldani!

És tényleg 4 millióról indulni, ennél többet nem ajánlani!

Ne aggódj, ha évek óta árulják, nem fogják elvinni előled! Ha nem adják oda 4 millióért, egy hónap múlva menj vissza, hogy adsz érte 4,2 milliót. Ha ők 5 milliót mondanak ne fogadd el, és egy további hónap múlva ajánl 4 és felet. Négyszer, ötször is vissza lehet menni tovább alkudni. Sosem kell végső árat kérdezni, vagy végső ájánlatot tenni! A kiskaput mindig nyitva kell hagyni! Ez nem lóverseny. Az eladók is látni fogják, hogy komoly vevő vagy, de nem hülye, és neked előnytelen üzletbe nem fogsz belemenni.

Ha 6,9 millióért évek óta árulják, és nem kelt el, akkor a piaci ár felett van az ingatlan. Az ingatlan árát a vevő dönti el. (Vagy nem jön létre az üzlet és marad az eladó nyakában a ház.)

2014. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm!


a 18e az táv, nem is értik sokan, hogy hogy jön ki ennyiből :) én úgy számolom, ha 100e-ből megvan a hitel+rezsi, akkor jók vagyunk :)

2014. ápr. 15. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Legyen a fűtés havi 20, amit minden hónapban beteszel a borítékba. Nyáron a használati melegvíz kijön egy 5-ösből, és a téli fűtésre 35 körüli összeg marad arra a 6 hónapra, amikor fűteni kell. Karbantartásra is terveztem 6 ezret minden hónapban, de nyilván lesz olyan hónap, amikor nem kell semmire külteni, és lesz, amikor sokkal többet. Durván 54 ezer a kalkulációm.

A hitel törlesztőrészletet ehhez kell majd igazítani...



Fűtés: 20.000

Villany: 15.000

Szemét: 3.000

Víz: 4.000

TV+telefon+internet: 5.000

Javítás, karbantartás: 6.000

Biztosítás: 4.000

2014. ápr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!