Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen kandallót vásároljak?

Milyen kandallót vásároljak?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs lehetőségem kéményre,parapetre talán.Milyen kémény nélküli kandalló lenne jó?Mit ajánlotok?

2014. ápr. 27. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Kémény mindenképp kell!
2014. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 emir72 ***** válasza:

Külső fal mellé is építhetsz kéményt - egyszerű, és nem is nagy macera -, viszont ha nem egy látványkandallót akarsz, hanem fűteni is szeretnél vele, akkor szükség lesz rá.

Pl. egy 150mm átmérőjű, Lv.1,0-es nemesacél kémény, 50mm-es kőzetgyapot szigeteléssel, alu külső burkolattal, kondenzvíz-elvezetővel, tisztító-nyílással, 90 fokos bekötőidommal, esővetővel 26-27 ezer Ft/m.

Kandallónál ne a teljesítményt, hanem a befűthető légköbmétert nézd (ezt az olcsóbb készülékek gyártói nem adják meg, mert senki sem venne pl. 30 m3 befűtésére alkalmas készüléket)

2014. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom.Mivel tetőteres a ház,a kandalló a nappaliban lenne,felette van egy szoba.Ez csak azért lényeges,mert ha kívülre raknám a kéményt,akkor ott nem hasznosulna a kéményből valamennyi + meleg,de ha meg belülre akarnám a kéményt,akkor meg nagyon költséges lenne.Nem?
2014. ápr. 28. 15:12
 4/8 emir72 ***** válasza:

Egy jó hatásfokú készülékből távozó füstgázok, már nem eléggé melegek ahhoz, hogy érzékelhetően javítsanak a hőleadáson - szabványos bélelt kémény külső felülete ritkán éri el a 20 fokot

Ha olcsóbb készüléket választasz - és megfelelő a kéményed - beépíthetsz egy hőfokozót a készülék fölé (kb. 15000 Ft a pluszköltség).

2014. ápr. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 emir72 ***** válasza:
A külső kémény nem költségesebb, ha a munkadíjakat is hozzászámolod: olcsóbb.
2014. ápr. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem.Tehát felesleges belülre.köszi
2014. ápr. 29. 15:20
 7/8 emir72 ***** válasza:

Szerintem mindenképpen keress egy (inkább 2-3) szakembert, nézesd meg, kérjél írásos, részletes árajánlatot.

Ha ez megvan, akkor már látod, hogy mire van szükséged, és keresgélhetsz: ugyanazt a minőséget olcsóbban, vagy ugyanazon az áron jobb minőséget.

Ha nem azonnal akarod, költséghatékonyabban tudod kivitelezni - ki tudod használni az időszakos akciókat, ezekből ilyenkor több van, mint ősztől, amikor mindenki fűteni akar.

2014. ápr. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Csak cserepkalyha. a kandallo hamar kihül nem eri meg. En mer megjartam vele, atepittettem cserepkalyhara. Most jobb a helyzet.
2014. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!