Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan osszátok be a fizetéset...

Hogyan osszátok be a fizetéseteket, hogy jusson is maradjon is? Borítékos, -kosztpénzpénztárcás, spórolós-technikával?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 28. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Fizetéskor befizetem az összes csekket.

Félreteszem a havi kötelező megspórolandó pénzt.

Teletankolom az autót-ez általában elég egész hónapra.

A maradékból megveszem a szükséges tisztítószert, tisztálkodószert, ezekből az olcsóbbat keresem.

Ami marad az mehet kajára, ruhára, kikapcsolódásra, lakberendezésre, mikor mire.

2014. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Fizetéskor befizetem a csekeket, megtankolom a kocsit, befizetem az albi díjat, megcsinálom a nagybevásárlást. Így nincs gondom hónap végéig :)

A bevásárlást pedig előre megtervezett havi menü alapján csinálom. Tehát ha 31-ére tervezek egy barackos csirkét, akkor a fagyasztott vagy konzerv barackot megveszem már hó elején. Sőt, a húst is, és a fagyóban várja a sorát.

2014. ápr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Sose foglalkoztunk az ilyesmivel különösebben... Minél kevesebb pénzünk van, annál jobban spórolunk (de ha sok lenne, akkor sem pazarolnánk), a nagy kiadásokat megfelelően ütemezzük, huhh ez túl szervezettnek tűnik, szóval nem vásárolunk össze mindent egyszerre.

Amióta pedig minden pénzt elnyel a ház, azóta inkább csak arra költünk, amire muszáj, azon sok gondolkodnivaló nincs... Motorozni pl. muszáj, de lehet nagyon ritkán és nagyon közeli tájakra is. De jövedelem nélkül még ez is minimalizálódik, csak az étkezés marad a szokásos, amíg nem csökkennek le vészesen a tartalékok.

Amikor nagyon szegény voltam, akkor se bonyolítottam el a dolgokat. Olyankor az ételköltséget csökkentem, azt elég könnyű s nem veszek "luxusdolgokat", i.e. ami nélkül megvagyok.

2014. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kik lehetnek vajon azok a barmok, akik lepontozzák itt a válaszokat?

Az a kérdés, hogy ki hogy szokta beosztani a fizetését. Tehát aki értelmesen le tudja írni, az egy tökéletes válasz, kész.


Én például nem szoktam semmit számolgatni.

Tudom, hogy mennyire szokta futni, és egyszerűen nem veszek olyasmit, ami drágább, mint amit megengedhetek magamnak, és megvagyok nélküle (pl. 400 Ft-os jégrém, 1000 Ft-os cigaretta, 100 E-es telefon, márkás ruhák, rendszeres éttermi vacsora, kéthetes nyaralás).


Annyi megtakarítás mindig marad a 140-ből, hogy összegyűjtve ebből futja a nagyobb kiadásokra, pl. új mosógép a leégett helyett.

A prolik nagy része mindig annyit költ, amennyit kézhez kap. Nem tudják megérteni, hogy a magasabb keresetű ismerőseik költekezhetnek nyugodtan, ők meg nem.

2014. máj. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
59%
lehet hogy hülyének nézel, de én állcigizek.. utálom a cigit, de azt csinálom, hogy minden nap félrerakok egy doboznyi cigi árát, és 1 hónap után már egy 30 rugó meg is marad.. :)
2014. máj. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!