Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Koleszba megyek szeptemberben....

Koleszba megyek szeptemberben. Kb mennyi lesz az étkezési költség?

Figyelt kérdés
normál étvágyú vagyok, és magam készítem a kajámat majd.

2014. aug. 15. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól is, hogy milyen kajákat szeretsz, mit szeretnél főzni és milyen minőségű alapanyagokat használsz. Szerintem 20.000-ből már egész jól meg lehet oldani.
2014. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hát adtol függ milyen étvágyad van,én heti 5000ft kaptam,menzára nem fizettem be mert undorító volt. Én pl. honapokig voltam úgy hogy reggelire vettem valami pékárut(én nagyon szeretem a kiflit ezért vettem 3 db-ot,esetleg valami csokit és délután fél 3 ig kibirtam vele,majd a koleszba felfele vettem spárba pizzát és megsütöttem esetleg zacsis levest is. vacsira meg valami kis könnyűt kitaláltam. De álltalában ugy csináltam hogy hét elején este lementem tescoba vettem szalámit meg ami épp jol jött és hétközbe nem kelett ilyennel foglalkoznom. De utobb szobatársammal főztem,és felesbe fizettünk az ételek árát igy olcsobb volt.
2014. aug. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg attól függ milyen ételeket vásárolsz. Nem mindegy, hogy mindenből a tesco csíkost veszed, vagy esetleg valamilyen szinten adsz a minőségre.


Nálam általában mindig van a hűtőben valamilyen felvágott, margarin és zöldség (paradicsom, paprika, uborka), olykor májkrém. A reggelimet ez teszi ki, illetve az egyetemre mindig viszek magammal egy ivó joghurtot, vagy müzli szeletet, esetleg csokit, ezzel kihúzom délutánig. Ez nagyon maximum egy 2-300 forintos tétel, de inkább kevesebb.


Délután, vagy estefelé főzök valamit. Ha főzök, akkor vagy egy-egy szobatárssal közösen tesszük azt, így az anyagiak is megoszlanak, vagy nagyobb adagot főzök, és akkor 2-3 napra a főtt kaja megoldva. Pl. egy milánói kijön kb. 1500 forintból és ez nekem 4-5 adag, vagyis 4-5 nap. Paprikáskrumpli, vagy csilisbab, valamilyen más tészta ugyanígy. Egyedül könnyen romlandó kajákat nem főzök nagyobb adagban (pl. tojás). Ha már unom, akkor beteszem a fagyasztóba és másnap mást eszek, majd következő héten kiolvasztom ezt és megeszem.

Ha a koliban nem vár maradék és nincs kedvem főzni, akkor elugrok egy menüs helyre, vagy ilyenkor eszek valami gyors kaját, de ez ritka.

Az is sokat számít, hogy hétvégén hazajársz-e, olyankor otthon eszel-e, illetve csomagolnak-e neked ezt azt.

Én 2 hetente járok haza és ilyenkor sem sok kaját csomagolnak nekem, de pl. fagyasztott húst, csirkemellett, darálthusit szokott küldeni anyu, mert tudja, hogy általánosságban a hús a legdrágább az általam főzött kajákban. Ez nagy segítség, ha kiettem a fagyasztóból a csirke mellett, akkor 2 hét, vagy egy hónap múlva megint küld.


Ez alapján én azt mondom napi ezer forintból már tök jól ki lehet jönni. Persze emellett nem lehet mindennap étteremben kajálni, vagy főzni, de szerintem nem is kell. Nem lesz kedved mindennap nekiállni már, így inkább nagyobb adagokban csinálj, vagy fogjatok össze szobatársakkal! Nekem ennyi pénzbe még gyümölcs is bele szokott férni, illetve mondjuk havi egy üveg nutella, néha egy üdítő, meg ilyesmi.

2014. aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oks köszi :)
2014. aug. 19. 16:04
 5/5 Pánczél válasza:
tepj be abbol a penzbol :D
2014. aug. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!