Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázkonvektoros fűtés esetén...

Gázkonvektoros fűtés esetén melyik módszer gazdaságosabb az alábbiak szerint?

Figyelt kérdés

Minden reggel letekerni őrlángra,és délután-estefele felkapcsolni ismét,vagy állandóan tartani a normál szobahőmérsékletet?

Nem lehet,hogy az estére lehűlt helyiség felfűtéséhez több energia kell,minden hűvös a szobában,stb.,mire átmelegszik minden...?



2014. nov. 1. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Én vegyesen csinálnám, úgy értem, nem hagynám nagyon kihűlni, de azért akkor fűtenék erősebben, amikor fontosabb számomra. Igazából ki kell tapasztalni, hogyan esik jól nekünk. S a hőszigetelés is ott van... Az én házam nem hűl fokokat attól, hogy mondjuk fél napig nincs benne fűtés. De azért melegebb is van és még pluszban melegebbnek is hat, ha épp fűtök, úgyhogy a legmelegebb órákat arra időzítem, amikor nekem az fontos. Este pl. többet ülök és fázósabb is vagyok, akkor jobb, ha melegebb van. De azt sosem hagyom, hogy kihűljön a szoba.

Speciel én villannyal fűtök, de ez mellékes, gázzal ugyanígy járnék el.

2014. nov. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gázkonvektorokon a hőfokszabályon lévő számokhoz tartozik egy hő fok is .Pl.2 hez 22 .Ha feljebb hajtod akkor melegebb lesz.A konvektorok minden számozásnál azonos teljesítménnyel égnek.Ahogy eléri a szoba hőmérséklete a kívántat,kapcsol őrlángra anélkül hogy ezt megtennéd .Majd ha visszahűlt a hőmérséklet,önmagától be fogy gyújtani .Így működik a konvektor

Természetes ha este melegebbet szeretnél,a hőfokszabályzót 4-5 re kell hajtani.A felfűtéshez mindig több energiára,és időre van szükség .

2014. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
H kisebb höfokot tartasz mindig sporolsz mivel Q=U*deltaT*m2 a hőveszteség. Tehát minél több ideig van kisebb hömérséklett annál többet sporolsz. Arra érdemes figyelni hogy a túl nagy hőmérséklet csökkenés páralecsapodást okzhat. kb 4-5 hőmérséklet csökkenésig általába nem okoz ez gondot.
2015. máj. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!