Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi a különbség az eddigi...

Mi a különbség az eddigi energiatakarékos izzók és a led izzó között?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom, hogy kevesebbet fogyasztanak a led izzók. Nekem pár éve, mindenhol"energiatakarékos" égők vannak...az nem ugyanaz?

2014. nov. 5. 05:46
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem ugyanaz.A LED még kevesebbet fogyaszt és sokkal jobb a fénye szerintem.Az energiatakarékos égők sárgás szort fényt adnak és vagy fél óra mire teljesen kivilágosodnak fokozatosan.A ledesek meg egyből maxon égnek és a szemet sem bántó fehér fényt bocsájtanak ki.
2014. nov. 5. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Azt gondoltam, hogy csak a neve más!:) Tehát, érdemes lecserélni, és lehet olyan helyen is, ahol többször kapcsolgatjuk?
2014. nov. 5. 06:00
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

A Led az fénykibocsájtó dióda. Az energiatakarékos lámpa pedig egy nemesgázt ionizál, aminek hatására a foszfor bevonata világít. Egyik sem izzó!

A LED fénye nagyon hamar szétszóródik, nem jó nagy területek megvilágítására, viszont alig használ energiát. Az energiatakarékos pedig károsítja a szemet, természetellenes fényt ad és kicsi a fényereje. A fény szempontjából a hagyományos izzó a legmegfelelőbb, de annak rossz a hatásfoka.

2014. nov. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
lpatrikl! Köszönöm Neked is a választ! Lassan kezdek képben lenni! Hagyományosat már rég nem használok, de a válaszok alapján, jó, ha lecserélem a zömét.Majd még az árakat kell körbejárnom, de az már talán menni fog. Azért, ha tuti helyet tudsz, azt is szívesen veszem
2014. nov. 5. 07:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Múlt héten cseréltem ki egy papiron 550 lumenes kompakt fluoreszcenst egy 490 lumenes ledre, és sokkal világosabbank tűnik a ledes, pedig mind a kettő 2700K szinhőmérsékletű. Kb egy hetes volt a másik, tehát még az sem veszthetett a fényerejéből, csak véletlen olyat vettem, ami fél perc alatt nyeri el a teljes fényerejét, és azonnal bekapcsolódó kellett volna.
2014. nov. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elég drága volt mindegyik energiatakarékos "izzóm" ezért én akkor váltok ledesre, amikor tönkremegy. Akkor nem csöveset veszek, hanem ledeset.

Én szeretem a meleg fehér fényűt (2700 K színhőmérsékletűt). Különösen a fürdőszobába. Volt olyan energiatakarékos izzóm, hogy szinte zöldes volt a fénye, és amikor a tükörbe néztem mindig megijedtem, olyan szürke színem volt abban a fényben. Na azt hamar kidobtam, és lecseréltem olyanra, aminek a fényénél még a feleségem is jobban tudott sminkelni...

2014. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a hagyományos izzó 2700K színhőmérsékletű és kapsz ilyent energiatakarékosba és led-be is. a ledet lehet sokszor kapcsoslgatni nem árt neki, a jobb fénycsövek már mxon világítanak 1-2 sec múlva. én kínából rendelek ledes égőket, ingyenes a szállítás, jó árban vannak, a legelső már 2 éve megy olyan helyen ahol sokat kell.
2014. nov. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves #7-es, adnál linket, hogy te honnan vásárolsz? Engem is érdekelne!
2014. nov. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!