Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy átlagos két szobás panella...

Egy átlagos két szobás panellakásnak mennyi a rezsije?

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 00:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha távfűtéses akkor az általában 30-40 ezer szokott lenni havonta csak a fűtés ha távfűtéses. Aztán a víz villany annyi amennyit elhasználsz. Víznél külön fizetsz a hidegért meg a melegért ha olyan rendszer van az átlag 5-7 ezer havonta a kettő együtt, a villany is attól függ mit használsz az is átlag 5-7 ezer havonta. Én minden rezsivel együtt amibe benne van a szemét elszállítás, a közös költség is fizetek 60 ezret összesen. De ebbe nincs benne a TV meg az internet számlám.
2015. jan. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

63m2 két szoba, szélső, szigeteletlen, régi ablakok, két személy.


Villany 4300 havonta. (energia takarékos égők, új hűtő, mosogép)

hideg víz 2300 havonta (3 m3)

gáz 4300 3 havonta

tv-net(200megás)-telefon 8300 havonta

közös 8200 havonta (ebben benne van a biztosítás is a lakásra)

fűtés-meleg víz (3 m3 van benne) nyáron 8 ezer télen idén 25 mert tavaly 30 ezret fizettünk, de visszakaptunk 34 ezret így csökkentettek rajta amúgy szabályzós a fűtés és mi a meleget szeretjük így csak akkor van letekerve, ha szellőztetünk vagy nem vagyunk itthon, de én itthonról dolgozok, így ezt úgy kell érteni, ha elutazunk például nem az, hogy minden nap munkaidőben le van kapcsolva a fűtés.

2015. jan. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az a baj hogy rettentő sokmindentől függ! Mindent jól leírtak itt egyedül csak a fűtés ami változhat. Teljesen ugyanolyan lakás mint a miénk a szomszéd sorházban többet fizet a tulaj mint mi és ugyanott ugyanazon a szinten vannak és még az sincs hogy a város szélén vagy valami mert még előttük és utánnuk is ugyanazon típusú panellakások vannak. Amiktől függ: Hogy a hőközpont a panelházban mennyire elavult amit te nyilván soha nem fogsz látni, hány fok az alapjel télen és mennyi a melegvíznél, estére a hőmérséklet lentebb van-e véve a hőközpontban hogy szavazták meg a lakók, lépcsőházakban kizárták-e a fűtést vagy folyamatosan megy, többnyire milyen nyílászárók vannak a lakásokban mert ahol több a régi gyenge minőségű nyílászáró ott nyilván több hő megy el min ahol több a műanyag nyílászáró, meg még valaki biztos tud érvet írni. most hirtelen ennyi jutott eszembe. Szóval ugyanazon 50nm2 lakásokra én télen max 28 ezret fizettem fűtésre míg a másik ismerősöm 35-40-et.
2015. jan. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet megmondani, mivel 90 %-ban a benne élőkön illetve a lakóközösségen múlik!


Még a fűtésre se lehet átlagot mondani, mert ma már nem miden panel távhős. Van ahol lecsatlakoztak, házközponti fűtés van, van ahol mért fűtés és még a nem mért távhő ára is változó attól függően, hogy hány hónapra kérik a szolgáltatást (eszerint megy az átalány).


De hogy pár adatot is kapj:

52 m2, nem mért távhő, két nyugdíjas

fűtés és meleg víz: 31000 téli hónapokban, nyáron 16000

hideg víz 3000

áram 4500

közös ktg 7500

net + telefon opcionális: 2900 (digi)

2015. jan. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es Pesten laktok? Az a nyári alapdíj valóságos rablás a fűtésnél! :O


Egyébként gondolom idén nálunk is több lesz a fűtés és nem visszakapni fogunk belőle, mert a lakók megemeltették 2 fokkal a fűtővíz hőmérsékletét...

2015. jan. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt horror díjakat látok fűtéshez! Nekünk 16 e. körül van, vízzel, fűtéssel együtt, ketten vagyunk. A villany 7800, a TV+telefon+net 7-8 e.között. A közös ktg. most 10 e, de tavasszal letelik a ház szigetelés hitel, akkor 4 e-rel csökken. A gáz átalány, olyan 2 e. körül van, havonta.
2015. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
6. vagyok: a fűtés távfűtés, nem egyéni. Költségosztós, eddig mindig kaptunk vissza 50 e. körül.
2015. jan. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Én meg horror áramszámládat látom! 7-8 ezer 2 főre? Mi is ketten vagyunk és max 3 ezer! De ez már nagyon max
2015. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5-ös, nem. Db. Iden lett mert tavho, jovore tan kisebb lesz.
2015. jan. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: két szg. megy egész nap, nagy mélyhűtő, sima hűtő. Én nem sokallom.
2015. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!