Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fenyő brikett 3600ft-os mázsa...

Csabesz80 kérdése:

Fenyő brikett 3600ft-os mázsa áron szerintetek megéri?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam ezek elég szárazok és (ezért is) kicsit magasabb fűtőértékük mint a sima vágott tűzifának. Egy mázsát 4db 25kg-os zsákba adják, kiszállítás ingyen lenne a kinézett mennyiségben.


Megéri? Nem éri? Nyirkosabb tűzifánál azért jobb vétel lehet?



2015. jan. 1. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért ennyi mert olyan is .Az igazi fa brikett 6-7ezer közt van.A fenyő nagyon tud kormolni,legyen az bármilyen tűzelő is .Nagyon gyorsa leég ,mert szétesik .
2015. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg száraz, akkor jó.
2015. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az eladónak persze hogy tökéletes ez.Rengeted fenyőforgácstól tud megszabadulni .
2015. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy mázsa akácfa 2000-2400 Ft
2015. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A fenyő, tönkre teszi a kéményedet!!

Akácot használj!

De azt se mázsára vedd!!!!!!!!!

2015. jan. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha brikettet akarsz, keményfa-brikettet vásárolj. A fenyőt nekünk nem ajánlották, mert a gyanta nem jó se a kazánnak, se a csöveknek , se a kéménynek. Ha fát akarsz, akkor száraz akácot vagy csert vegyél, köbméterre. Legjobb az erdei köbméter. A mázsára vett fa, ha vizes, elég nagy bukás, a kalodásba meg sokszor kevesebbet raknak. (A keményfa-brikett most féláron kapható a Baumaxban (4000 Ft/ mázsa).
2015. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat. Kicsit én is tartottam az akáctól. Szárazsága felől nincs kétségem de utána olvasva én is néztem, hogy ha nem jól égetjük akkor kormolhat és hamar adja le a hőjét.


Ez a baumaxos akció most tényleg nagyon ütős, 50%-os áron vannak. Soha nem vennék ott se tüzifát brikettet de így ez bombaár!

2015. jan. 2. 20:43
 8/12 A kérdező kommentje:
*tartottam a fenyőtől
2015. jan. 2. 20:44
 9/12 A kérdező kommentje:
kár hogy mára teljesen kipucolták a baumax tüzelőit és kandallóit :D
2015. jan. 3. 13:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom(: Mi vettünk a félárasból, és úgy szoktunk tüzelni, hogy fával (nekünk akác meg cser van) megpakolom a kazánt, arra 2 db fabrikett, és fűtés. Néha rakok még rá pár hasábot, egy-egy brikettel, így estig kitart. Gyakorlatilag az alsó szint egész nap meleg, éjjelre max 1 fokot hűl. Éjszaka már nem tüzelünk, a gáz kapcsol be fenn. Így árban is egész elfogadható.
2015. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!