Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A szalmabrikettet valamilyen...

A szalmabrikettet valamilyen más fűtőanyaggal ( pl. fabrikettel ) arányban kell égetni a kazánban?

Figyelt kérdés

A cellulózkibocsátásra gondolok , ami rongálhatja a kéményt , kazánt....

Van valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel ?


2015. febr. 25. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a szalmabrikett arra jó hogy begyújtsál vele és felfűtsd a házat egy picit, de ha tartani akarod akkor ne brikettezz hanem tömör fát tegyél rá utána.


Sajnos ezek a brikettek szalma, meg fabrikett baromi sok hamuval meg kátránnyal jár ami után aztán takaríthatod a kéményt 3 havonta. Egyszer volt hogy 1 hónapig én is jobbára ilyenekkel fűtöttem mert a régi munkahelyem amikor megszűnt rengeteg fabrikett maradt raktáron amitől már szabadulni akart a főnököm és végkielégítés gyanánt nekem adott egy teherautónyit belőle és elég csúnyán elkoszolódott tőle a kéményem, főleg hogy akkor ilyen téren még tapasztalatom sem volt a fűtésben és ami maradt azt félre tettem és gyújtósként használom utána tömörrel telepakolom a vízteres kandallómat és lezárom és úgy szépen tartja a meleget.

2015. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ekkora baromságot amit leírtál??? brrr sztem elötte nem nézted akéményedet. Én is a fürészporos brikettet használom, annyi a hamű, mint a fának! Gondolkozzz emberrrr.
2015. febr. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A fabrikett nem nagyon kátrányozhat ( legalábbis a fához képest ) , mert kicsi a víztartalma.

Pont fordítva kéne csinálni , mint ahogy írtad , a fával kell begyújtani , a fabrikettet pedig kevés levegővel izzítani....Valami más probléma lehetett nálad!


Szóval : ha szalma és fabrikettet fele-fele arányban használom, akkor a cellulóz nem teszi tönkre a kéményt , kazánt ? Tud erről valaki információt adni ?

2015. febr. 25. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:
2 vagyok! ha nem is fele lele, de 1: 2 arányban nyugodtan Én csak mint írtam a fa briketetett használom30*30* 12 cm .
2015. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!