Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Rezsi használat? A XV. Kerület...

Pissedoff kérdése:

Rezsi használat? A XV. Kerület/Ujpalotán egy 12 nm-es szobát bérelek. A lakótársam szobája ugyan akkora. Vele intéztem a bérelést, de azt mondja hogy ő is csak bérlő.

Figyelt kérdés
Csak egy 60W-os laptopot használok, azt is 99%-ban éjjel. Szintén 60 W-os villanykörte éjjel. Gázt használom naponta maximum 10 perc. Fridgiderben csak egy (1) polc van az én használatomra. Havi egy fürdés (azok között ásványvizzel tisztitom magam). Mikro nagyon ritkán 2 perces felmelegités. A havi 25ezer szoba bérleti dij mellett még most utoljára 24 ezer rezsit számolt nekem, a fűtésre hivatkozva. (Távfűutés/ az is csak annyi meleget ad mint a fing). Azt irtam alá a szerződésben, hogy a rezsi "használattól függően". Tudom hogy én nem használok ennyit, de mivel külföldön élek, tudja, hogy nem tudok "ugrálni". Bevelelem absolut semmi (meg külföldről sem) a megtakaritott pénzemet költöm, ami már rémesen fogy... Többször kértem mutassa meg a számlát, de semmiképpen nem akarja megmutatni, a "bizalom"-ra hivatkozva. Most jár majd le a 6- hónapos szerződés. Arra gondoltam, hogy kiszámolok egy általam használt maximum rezsi összeget és annál nem adok neki többet. (mennyi lehet kb. az összeg amennyi rezsit használok havonta?) Problémákat nem szeretem, de nem szeretek becsapva sem lenni... Nem hiszem hogy a kauciót vissza fogja/tudja nekem fizetni ha költözni akarok. Nem vagyok bejelentve sem. Mit csináljak?
2015. márc. 18. 04:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Korrekcio : Bevételem absolut semmi (meg külföldről sem) a megtakaritott pénzemet költöm, ami már rémesen fogy...
2015. márc. 18. 04:31
 2/10 Tengor válasza:

Hogy jön ez az elektronikához?

El kell kérni a számlákat és ennyi. Még ha felesben fizeted őket, akkor is jobban jársz, mint ezzel az "elszámolással".

2015. márc. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

HA szerzödés nélkül beköltöztél, akkor mi alapján akarnál ugrálni?

Keress egy normál albérletet (szabályosan), és akkor lesznek jogaid.


Mellesleg a használat szerint az összes rezsi fele ebben az esetben - mivel ketten éltek a lakásban, legalábbis ezt értem a kérdésedböl -, függetlenül attól, hoyg te mennyit használsz.

2015. márc. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A #2-es valaszra csak annyit, hogy pont az a baj hogy nem mutatja meg nekem a szamlakat :-(


A #3-as valaszra meg annyit, hogy kezzel irott szerzodest csinaltam vele 6 honapra. Meg ha az osszes rezsi felet ertettem volna a kifizetesre, akkor sem igazsagos, hiszen en maximum 8%-ot hasznalok, o meg a tobbit. De igysem ugysem lattam semmi szamlat, meg azt sem tudom hogy egyaltalan ez valoban a fele osszeg, vagy az egesz...? Sajnos az utobbira gyanakszom.

2015. márc. 18. 10:38
 5/10 Tengor válasza:

#4, ennyire azért ne legyél már nyápic! Állj már a sarkadra és kérd a számlákat, ha meg nem megy, akkor ne vinnyogj, hanem fizess!

Ha felesben egyeztetek meg és ez szerepel a papíron, akkor igazából az a jogos, ha a felét fizeted és nem az x százalékot.

2015. márc. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy hiaba koveteltem tobbszor a szamlakat, akkor sem mutatja meg, olyan uruggyel, hogy o is mastol bereli, es o sem latja oket. Neki is csak a tulaj adja le a befizetendo osszeget (amiket nem hiszek). Nyapic vagy nem nyapic, eroszakkal sem tudnam kifacsarni belole. azonkivul nem kellemes haboruzni senkivel egy fedel alatt... En a "hasznalattol fuggoen-t" ugy ertelmeztem, hogy amennyit en hasznalok. Mivel emlitettem, hogy kulfoldon elek, nem vagyok tisztaban az ilyen kifejezesek ertelmezesevel. Azonkivul ez volt az elso, hogy alberletban lakok, gyakorlatom nincs ilyesmiben. Tanultam belole, de mi az esely, hogy egy mas ember igazsagosabb lesz....?
2015. márc. 18. 10:49
 7/10 kovpet ***** válasza:

Úúúú, van itt káosz rendesen :)


Na, szép sorban:


"Csak egy 60W-os laptopot használok, azt is 99%-ban éjjel"


Éjjel is ugyan annyi az áram díja mint nappal...


"Havi egy fürdés (azok között ásványvizzel tisztitom magam)."


Ez vicc, ugye? Havi egy fürdés mellett örülj, hogy nem dobtak még ki. Ásványvízzel meg biztos olcsóbb tisztálkodni mint csapvízzel... biztos, hogy nem kamu a kérdés?


"Többször kértem mutassa meg a számlát, de semmiképpen nem akarja megmutatni, a "bizalom"-ra hivatkozva"


Milyen bizalom? Abban kellene bízni aki bemondásra kér pénzt és még kifejezett kérésre sem igazolja a követelése jogosságát?

Mondd neki, hogy akkor lesz bizalom, ha okot ad rá.

Addig meg: ha nem mutat számlát, akkor nulla forint a jogos, a nulla fele nulla, annyit fizetsz neki.


"A #3-as valaszra meg annyit, hogy kezzel irott szerzodest csinaltam vele 6 honapra."


A kézzel írott szerződés is teljesen érvényes, ha amúgy megvannak az alaki és tartalmi feltételei.


"akkor sem mutatja meg, olyan uruggyel, hogy o is mastol bereli, es o sem latja oket."


Nem biztos, hogy ez ürügy. De akkor ő is hülye, hogy számla nélkül fizet. Kérje el ő is és mutassa meg neked.

Amúgy a tulaj tudja, hogy te a képben vagy? Mert a tudtán kívül nagyon gáz ilyet csinálni. Úgy értem, hogy jogilag is lehet belőle probléma.


"En a "hasznalattol fuggoen-t" ugy ertelmeztem, hogy amennyit en hasznalok"


De ki tudja, hogy mennyit használsz? Senki. Akkor marad a felezés vagy megegyeztek valami másban, de ez tuti, hogy nem lesz automatikus.


"de mi az esely, hogy egy mas ember igazsagosabb lesz"


NINCS igazság. Illetve mindenkinek megvan a maga igazsága. Azt meg ki kell harcolni, hogy a tiédet más is elismerje.

2015. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Koszi a valaszodat. Tudomasom szerint az aram sokkal olcsobb ejjel, de meg ha teljes ar, akkor is mondtam neki hogy szamolja ugy mintha a laptopot es villanyt 24/7 egyfolytaban hasznalnam. Akkor ki lehet szamolni hogy nekem mennyi a fogyasztasom, megha duplajat fizetek akkor is. Viszont az ovet nem lehet kiszamitani, mert allandoan PC jatekozik, TV-zik, es tobbszor mos hetente (min 2 mosas alkalmakkent) 90 fokos vizzel. Azonkivul allandoan fozocskezik, mindenfele maszirozo masinakat hasznal, ilyen kis futotestet is hasznal ejjelre a meglevo tavfutesen kivul. Igen az ovet nem lehet kiszamitani, de az enyemet konnyen. Az biztos hogy en nem hasznalom a 10%-at sem mint amit o. A furdessel kapcsolatban, ne felj, nem buzlok lol, de nagyon felek a kloros viztol, es az asvanyviz ott biztonsagosabb. Nem ar ara miatt csinalom ezt.... A szerzodesen levo "hasznalattol fuggoen" ki lett felejve, hogy o felezni akart. Erre hivatkozik, de akkor miert hianyzik a "rezsi fele" szo onnan? Ha en ugy ertelmeztem volna akkor nem egyezek bele, mivel tudom hogy akarki 10x annyit hasznal mint en. Az igazsag az, hogy ugy erzem, hogy nemcsak a felet, hanem az egesz/vagy majdnem teljes szamlat fizetteti velem, azert nem akarja megmutatni. Muszaly leszek mas utan nezni, de nem volt konnyu ezt sem talalni, es o tisztaban van vele, hogy nem szeretem az ilyen problemakat. Meg nem szoltam neki hogy akarok koltozni, attol felek, hogy akkor meg megduplazza a rezsit, hogy 'utoljara" levagjon rolam amennyit csak tud :-(
2015. márc. 19. 05:01
 9/10 kovpet ***** válasza:

"Tudomasom szerint az aram sokkal olcsobb ejjel"


Rosszul tudod.

Régen volt un éjszakai áram, de az sem úgy volt, hogy bekapcsolod a lámpát nappal és X forint, ugyan azt a lámpát éjjel meg X/2 Ft, hanem külön rendszer kellett hozzá, külön órával.

De sok éve már vezérelt áramnak hívják és nem az időszaktól függ, hanem a szolgáltató szabad kapacitásától.


"attol felek, hogy akkor meg megduplazza a rezsit, hogy 'utoljara" levagjon rolam amennyit csak tud"


És hogy hajtja be rajtad, ha nem fizeted ki? Márpedig ne fizesd ki. Ha nem jogos, akkor jogi eszköze sincs erre.


De szerintem a rezsi fele a jogos akkor is, ha kevesebbet fogyasztasz, mert mérés híján ezt csak tippelni lehetne. Ő meg nyilván mást fog tippelni mint te :)


Viszont én semmit nem fizetnék bemondásra. Szép dolog a bizalom, de még szebb dolog a pontos elszámolás.

2015. márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt :-) A neten nezegettem, es onnan lattam probaltam az aram ararol informalodni, de lehet hogy regi weboldalakat lattam...? Lehetseges hogy rosszul tudom. A lenyeg az hogy szivesen megfizetnem a 24/7 orai 50 Ft/oras hasznalatot is, az is sokkal olcsobb lenne, pedig akkor is tobb mint 2x annyit fizetnek mint amennyit valoban hasznalok. Nem egyezik bele semmikeppen :-( A nem fizetesbol meg biztos nagy balhe lenne amit en utalok. Ezen a penzugyi dolgon kivul amugy nagyon jol kijovunk egymassal, csak ez az egy amivel be vagyok csapva. Mindegy mar pakolok, egy het mulva eldol hogy mi lesz. Azota is allandoan ellenorzom a meterorat, de sokat nem tudtam meg belole... Az utolso mondatod tetszett a legjobban :-) Cheers!
2015. márc. 19. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!