Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A vizmelegitoket le lehet...

A vizmelegitoket le lehet ejszakara kapcsolni?

Figyelt kérdés
Uj lakasba koltoztunk,itt a futes tavho,a melegvizet viszont nyilt egesu gazbojler adja,egy a konyhaban,egy a furdoben van. Manualisan lehet ki-es begyujtani a langot. Az a kerdesem, ezeknek nem art,ha legalabb ejszakara lekapcsolom oket,tehat nem egnek? Ejszaka ugysem hasznalunk melegvizet. Biztonsagi okbol is kerdezem,nem lesz baj belole ha naponta ki-be kapcsolgatom ugye? Igy a gazszamla sem fog annyira noni,talan a rezsi is kevesebb. A konyhaban egyebkent egy Bosch melegito van,a furdoben pedig egy Fegtherm nevezetu.
2015. júl. 1. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az őrláng fogyasztása annyira kicsi, hogy nem érdemes vele bajlódni.
2015. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,gondolom nem fogyaszt sokat,de azert is gondoltam kikapcsolni,hogy nehogy valami szen-monoxid szivargas meginduljon ejszaka. Vagy erre nincs esely?
2015. júl. 1. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

"Az őrláng fogyasztása annyira kicsi, hogy nem érdemes vele bajlódni."


................

Vagy nem. Én egyszer lemértem és 17 liter jött ki óránként/készülék. Akkoriban 2 konvektor és 1 átfolyós vízmelegítő volt a lakásban, amit beszorozva 24 órával majd 31 nappal, közel 40 köbméter többletgázfogyasztás jött ki havonta, ami elveszett a semmibe. Ha ezt beszorzod 5 hónappal, ami alatt üzemelnek a készülékek, akkor egy szezon alatt 200 köbméter fölöslegesen elégetett gáz. Nemhiába egyre ritkábbak az őrlángos készülékek.

2015. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt lecseréletettem volna a 3 gázkészüléket egyre (1 kazán és 2 vízmelegítő) nekem napi egy köbmétert evett meg az őrláng. Igaz, ezek mind régi FÉG készülékek voltak, magas őrlánggal, hogy el ne fújja a huzat, illetve, hogy könnyebben tudjon begyújtani.

Mérd le, mennyit fogyszt a két őrláng. Lehet, hogy nem éri meg a kényelmetlenséget.

2015. júl. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!