Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi lehetne a maximum...

Mennyi lehetne a maximum amiből ki tudok jönni?

Figyelt kérdés

Idén kezdem az egyetemet, és albérletbe fogok költözni, egyedül, így a rezsi csak rajtam múlik, de az egész rám hárul. Egy 31nm2-es téglaépítésű, nem zárószinti lakás, viszont szélső, így 3 oldalról "melegíti" a többi lakás. Gázkonvektoros, frissen cserélt nyílászárókkal. Igyekszem nagyon spórolósra venni a dolgokat, nem igénylek 22-23 fokot a lakásba, meg igazából a hétvégéket leszámítva reggel 8tól este 6-8ig nem is leszek otthon, így napközben egyáltalán nem fogok fűteni, leszámítva a hétvégéket. A lakás zuhanyzós, így a vízzel is lehet spórolni. Viszont a számítógép a suli miatt biztosan menni fog napi 2-3 órát.


Tudom, hogy senki nem tud nekem biztosat mondani, de irányadásnak jó lesz, hogy legalább tudjam mennyire számíthatok. Az itthoniakból nem nagyon tudok kiindulni.


Illetve arra lennék kíváncsi, hogy lehet e igényelni valamilyen támogatást a helyi önkormányzattól (Szeged), mert sajnos a szociális ösztöndíjkeretbe éppen nem fogok beleesni, viszont jól jönne egy kis segítség. A suli mellett nem fogok tudni dolgozni, tudom, hogy páran megoldják, de nem akarom, hogy a tanulás rovására menjen, ez nem egy büfé szak lesz.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. júl. 28. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
30 ezerből szerintem kijön a rezsid egy hónapra internettel, közös költséggel együtt.
2015. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kovpet ***** válasza:

"31nm2-es"


Khm... egyetemistaként azért ezt nem kellene.


A számítógép pár tíz wattot fogyaszt, az nem lesz hatalmas tétel. A vízzel tudsz spórolni.

A fűtés lesz a sok, de 30-35-ből valószínűleg tényleg kijössz majd. Mennyi a közös költség?


A támogatást az Önkormányzattól kérdezd meg.

2015. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
az nm2 nyomási mértékegység. (N/m2)
2015. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Csak előre szólok hogy a fűtésed nem lesz olcsóbb ha minden nap lehűtöd a falakat mert nem fűtesz majd este visszamelegíted. Több energia megy el a felfűtésre mintha vmi minimális szinten temperálnád a levegőt...olvass utána...
2015. aug. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi csak egy szobában szoktunk télen fűteni, abban ami a közös terület(lépcső, lift) mellett van, a többibe átszökött a meleg a szomszédoktól
2015. aug. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi tapasztaltuk, amit a 4-es ír, míg nem volt gyerekünk nappalra leállt a fűtés és este kapcsolt csak be, miután meglett a gyerek folyamatos 22 fokra állítottuk (ugye sokat voltunk itthon), és pont ugyanannyi gáz ment el mint korábban, és sokkal kellemesebb volt az idő.
2015. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a villanyszámlám 1500Ft körül szokott lenni.

Víz 3000-4000.

Internet, kábel tv igényeidtől függ, pár ezer/hó.

Ugyan tömbfűtéses házban laktam, ahol a fűtést nem lehetett szabályozni, éjjel-nappal 25-26 fokra fűtöttek. Így néha csak nyitott ablaknál tudtam télen aludni. Így került havi 25-28-ba a fűtés a leghidegebb hónapokban egy hasonló mért lakásra. Ha tudod szabályozni, akkor nyilván kevesebből is kijöhet.

Közös költség: havi 10eFt és semmi nem volt benne. A szemét szállítás is külön volt (havi 1500). Még a folyosót is nekem kellett felmosnom. És általában akkor mikor a szemben lévő öregek otthon voltak. Ilyenkor résnyire kinyitották az ajtójukat és képesek voltak ott állni és égig nézni. Egy mukkot nem szóltak. Ha rájuk köszöntem, akkor becsapták az ajtót, majd egy fél perc múlva megint nyikorgott az ajtójuk ahogy ismét résnyire kinyitották. Aztán ha akkor mostam föl, mikor épp pl a piacon voltak, akkor másnap mindig az ajtómra ragasztott cetli fogadott "Takariccsá!" felirattal. Érdekes emberek voltak, de jó hogy már nem lakom ott! :)

Szóval igen jól mondják a többiek, a minimum kb 25-30e amiből spórolósan ki lehet jönni. A maximumot nem tudom hogy érted. Számomra nincs az a pénz amit ne tudnék elkölteni. Tehát maximum nem létezik nekem. :)

2015. aug. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!