Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egyedülállók, átlagosan...

Egyedülállók, átlagosan mennyi pénzt költötök egy hónapban kajára (étel/ital)?

Figyelt kérdés

Körülbelül féléve költöztem külön, és 1-2 hónapja már számon tartom a havi költségeimet. Úgy érzem túl sokat költök kajára, és le akarom csökkenteni ezt, csak nem tudom mi lenne egy reálisabb szint.


Most körülbelül a következőképpen néz ki a dolog.

Ezek természetesen körülbelüli összegek.


Reggeli: 1000 Ft

Üdítő: 200 Ft

Tízórai: 300 Ft

Két káve: 400 Ft

Ebéd: 1500 Ft

Vacsora: 1000 Ft


Szóval durván napi 4500 Ft, ami havi kb. 140-150 ezer Ft. Ezt én soknak érzem, szerintem olyan havi 100.000 lenne reális, ami napi 3300 Ft-os kiadás lenne.


Úgy gondoltam kiveszem az üdítőt, tízórait, az egyik kávét, és igyekszem olcsóbban ebédelni. Szerintetek ez így reális lenne?


A tisztánlátás végett annyit még közölnék, hogy nem dohányzom, nem iszom, nem járok bulizni és nincsenek költséges hobbijaim, szóval elég sokat megspórolok ezeken (nincs napi 1 sör a kocsmában, se napi 1 doboz cigi, se hétvégi több ezer forintos ivászatok stb.).


Jól keresek, úgyhogy az anyagi része nem probléma, de soknak érzem ezt a havi 150 ezret, több pénzt szeretnék megtakarítani.


2015. szept. 20. 18:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem számoltam ki. De ha mindent veszek valahol, akkor nagyon sok.

Pl. nálad is a reggeli 1000 Ft szerintem rengeteg.

Ha veszel pl. kenyeret, sonkát (nem gépsonka, hanem minőségi Serrano vagy más ilyesmi) sajt, zöldség. Akkor otthon csinálsz szendvicset, ebből egy hétre van reggelid.

Ebéd is sokkal olcsóbb, ha főzöl otthon valamit, egyszerre több adagot. Aztán csak melegíteni kell. Ebből még nem kell minden nap főzni. Ugye, nem egy adagot főz az ember egyszerre. Meg attól még ehetsz máshol is egyes napokon.

Vacsorára szintén rengeteg az 1000 Ft.

De ha megengedheted magadnak, akkor nem gáz. Gondolom, így kényelemes neked.

2015. szept. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Annyit még hozzáfűznék, hogy általában igyekszem mindenből jó minőségűt venni, szóval inkább a minőségre, és nem a mennyiségre megyek.


Alkohol, chips, csoki, ilyesmik szóba sem jöhetnek.

2015. szept. 20. 18:47
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan 50 ezer de igazabol nem szamoltam meg ki reszletesen. Nem is tudnam, mert sok szendvicset eszem, nem veszek (mar) kavet gepbol, szoktam fozni is, stb.


De mit eszel Te reggelire 1000Ft-ert?

2015. szept. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Az 1000 forint naponta reggelire és vacsorára iszonyat pazarlás. Veszel pár zsemlét, kis tojást, felvágottat, margarint és kb. 2000 forintból van egy hétre vacsorád.

Ugyanez igaz a reggelire is. 2 péksütit feleennyiért is lehet venni.

Naponta üdítőt venni nemcsak drága, de egészsgételen és pénzkidobás is. inkább vegyél egy doboz teát és főzd meg azt pl.

A napi 1500 forintos ebéd szintén irreális, 3 napi pénzből be tudnál úgy vásárolni, hogy egész héten tudnál főzni magadra. Nem tart semeddig kifőzni 5 szem krumplit és kisütni mellé 4 csirkecombotmellet, máris megvan 2 napi kajád.

2015. szept. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Csak az ebéd vásárolt, a többit saját magamnak csinálok (reggeli szendvicsek, vacsora joghurt, zöldség, sajt, hús).
2015. szept. 20. 18:48
 6/19 A kérdező kommentje:

Reggeli:

2-3 szelet kenyér (drága kenyér, kb. 200 Ft)

Paradicsom, paprika, uborka (kb. 150-200 Ft)

Sajt (kb. 100 Ft)

1 kefír (kb. 200 Ft)

1 negyed kolbász (kb. 250 Ft)


Ebéd:

Leves + főétel menüben olyan 1500 Ft körül van.

Kényelmesebb venni, mint otthon megfőzni.


Vacsora:

Paradicsom, paprika, uborka (kb. 150-200 Ft)

Sajt (kb. 100 Ft)

Joghurtok (kb. 200 Ft)

1 negyed kolbász (kb. 250 Ft)

Túró (kb. 150-200 Ft)

2015. szept. 20. 18:56
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, én is az üdítőn, a tízórain és a kávén akarok leginkább spórolni. Meg kevésbé drága dolgokat venni reggelire/vacsorára.
2015. szept. 20. 18:57
 8/19 anonim ***** válasza:
Én kb. havi 60 ezret költök ételre. Ez abból áll, hogy hétköznaponként napi 800-1000 forintot költök ebédre + hétvégente egy kisebb bevásárlás. Reggelire gyümölcsöt szoktam enni, üdítőt és kávét nem iszok, tízórait nem eszek. Vacsorára pedig valami könnyűt eszek. Néha délután megeszek egy almát. Édességet, nassolni valókat nem kedvelem. Nem is értem, hogy te hogyan bírsz ennyit enni. Nekem sincsenek anyagi gondjaim (kopp-kopp :) ), de 150 ezer forint egy főre szerintem nagyon sok csak étkezésre. Van ahol egy négytagú család él ennyiből.
2015. szept. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy lesz ilyen drága egy szendvics.

Én kb. 250 Ft-os kenyeret veszek, de abból kb. 5x tudok enni.

A kedvenc sajtom 900 forint, azt hiszem, 25 dkg. Nem olcsó, de abból is több szendvicsre is jut. Kb. 6 x lehet belőle enni.

Felvágottból csak a minőségi sonkákat eszem meg. Egy 700 Ft-os csomag is elég minimum 5x.

Paprika, paradicsom is olcsó.

Ez biztosan nincs 5000 Ft. És ez egy hétre elég reggelire. Pedig a zöldséget leszámítva mindenből drágát veszek.

2015. szept. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Hát ez marha sok. Ha belegondolsz nagyon sokan ( köztük én is ) 70-80 ezerből élnek havonta és ebből van minden fizetve. Te meg kétszer ennyit költesz csak kajára. Én már azon is agyalok, hogy megvegyem-e a 10 dekás Pick szalámit akciósan mert még úgy is rohadt drága.
2015. szept. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!