Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy érdemes a konvektort...

Hogy érdemes a konvektort használni?

Figyelt kérdés

35 nm-es lakás, 1 szoba, 1 konyha, 1 folyosó, 1 fürdőszoba.

Elég nagy a belmagasság, majdnem 4 méteres.

Egyedül a szobában van 1 db konvektor, tehát esélytelen, hogy rendesen fűtsük a lakást, leginkább csak a szoba melegszik fel, a konyha meg sütés-főzéskor.

Csak este vagyunk általában itthon.

A konvektor napközben menjen alacsony fokozaton, és este tekerjük fel, vagy menjen egész nap 4-5ösön állandó jelleggel?

Annyira nem értünk ehhez a konvektoros fűtéshez :S


2015. okt. 13. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

megoszlanak a vélemények erről. mindenesetre egy galéria jól jön ilyenkor, mert fenn melegebb van.

általában hőn tartani olcsóbb, mint mindig felfűteni valamit. de a magasságot és a méretet figyelembe véve ez sok fogyasztás volna, mert a meleg menne el folyamatosan.

inkább hazaérkezéskor fűtsetek be, és tartsátok egy alacsonyabb értéken napközben (3-4).hazaérve ajtó becsuk és 5-re fel.

legalább a szoba meleg lesz este

2015. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kb. én is ilyen helyzetben vagyok, szerencsére a fürdő belső helyiség, a mellette futó kémények is jól felfűtik. A konyhában elkelne egy elektromos radiátor, de ha nagyon hideg van, járatom a sütőt egy kicsit (és egyben sütök is valamit :-) Majd a legközelebbi felújításkor.

Mikor beköltöztem, nagyon hideg volt, egyből nagyobbra cseréltettem a konvektort, azóta elég meleget ad. Amúgy jobb napközben is járatni, hogy kb. 18-19 C legyen. Ha nagyon kihül a lakás napközben, este nem melegszik át (falak, bútorok is nagyon lehülnek és nehezen melegszenek). Este max. 1-2 fokozatot érdemes feltekerni.

2015. okt. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van. Érdemes úgy fűteni, hogy napközben is maradjon kb. 18 fok a lakásban minimum. Ha nagyon lehűl a szoba, akkor nehéz visszafűteni.

Én azt mondanám, hogy akár érdemes lehet egy-két napig maxon is járatni egész nap, hogy egy kicsit átmelegedjenek a falak, majd utána átállni a napközben 18 fok, este kicsit melegebbre.

Amíg teljesen hidegek a falak, addig a hőérzete sem olyan az embernek sajnos.

2015. okt. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonló helyen laktam. Csináltam galériát, ott aludtam.Ha otthon voltam olyan 19 fokra fűtöttem a szobát, ha elmentem 2 fokozatot vettem le. Ezzelebet játszani sok mindentől függ, de a teljes kikapcsolás nem jött be.

A galérián mindig kellemes idő volt.

2015. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekünk is van galériánk,, elég nagy, akkor lehet felköltözünk oda :)

Sajnos még 1-2 évig itt kell laknunk.

Köszönöm a válaszokat :)

2015. okt. 14. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!