Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha a központi fütésnél a...

Ha a központi fütésnél a keringető szivattyút I-fokozatra kapcsolom akkor lasabban hallad át a viz a radiátorokon és jobb hatásfokkal üzelemhet a rendszer? Neked melyik fokozaton van?

Figyelt kérdés
2015. dec. 11. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
55%

Én a legmagasabb fokozaton üzemeltetem a keringető szivattyút, hogy a kazán által termelt hő a leghamarabb eljusson a radiátorig és adódjon át a helyiségeknek. Így lehet, hogy csak langyos víz kering a rendszerben, de hamarabb felmelegszik az egész ház. Ha a leglassabbra venném akkor szerintem rontanék a hatásfokon, hőtorlódás lenne, hiába meleg, vagy forró víz indulna a csövekben, de lassan érne a radiátorokig. Mondjuk nekem elég nagy a házam, nagy távolságokkal.


Ha nagyon pici rendszered van és kicsi a ház is, kis távolságokkal, kicsi keringtetett vízmennyiséggel, kis teljesítményű kazánnal, akkor talán igaz lehetne, amit mondasz. De szerintem jobb a hőt minél gyorsabban elvezetni a kazánról!

2015. dec. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%
A 3-as fokozat a hatásos , ahogy leírták . Nálunk is így üzemel 25 éve .
2015. dec. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!