Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért teheti meg a vízszolgált...

Miért teheti meg a vízszolgáltató, hogy ezentúl csak 2 havonta számláz?

Figyelt kérdés

Tájékoztattak erről levélben.

Már ez is valami, hogy legalább szólnak...

Általában a víz nem a legnagyobb költség egy háztartásban, de azért ha kéthavonta több ezret kell kifizetnem, annak nem örülök, fiztenék inkább rendesen, havonta kiseb összeget.

Ennyi erővel bármelyik szolgáltató megjátszhatná ezt, egyik hónapban nem lenne gázszámla, másik hónapban meg 50 ezer?



2015. dec. 14. 14:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Én mindig is kéthavonta fizetek. Van egy remek módszer amúgy....amikor nem jön a számla, abban a hónapban félreteszed a rávaló pénzt.
2015. dec. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Eddig havonta fizettél? Én mióta az eszemet tudom a szüleim két havonta fizettek, mióta külön költöztem én is.


Valamint mióta a víz a legnagyobb költség? Télen nálunk a gáz, egyébként pedig a villany. Míg a víznél két havonta 10 ezer a számla (úgy, hogy napi 2 hosszú zuhany fejenként, heti 2 mosás minimum, kézzel mosogatunk folyóvíznél), addig villanynál havi 6-7 ezret fizetünk, ha nagyon spórolunk, akkor 5.


Ráadásul ha általányt fizetsz víznél (szerintem ennél éri meg egyedül), akkor előre tudsz vele számolni. Lehet szarul esik két havonta nagyobb összeget kiadni, de félre is lehet azt a pénzt rakni és következő hónapra ott lesz.

2015. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

A vizet nem alapból úgy fizeted? Mi mindig úgy fizettük, 2 havonta.


De amúgy nem tökmindegy hogy 2 havonta nagyobb összeg vagy 1 havonta kisebb? Ugyanannyi megy l.

2015. dec. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Nemcsak a víz, de a gázt és az áramot is úgy számlázzák, hogy ha bizonyos hónapban nem ér el egy forint mennyiséget a fogyasztás, akkor abban a hónapban nem küldenek, hozzácsapják a következő hónaphoz. Gondolom spórolnak a postai költségeken.
2015. dec. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

nekem nem mindegy.

eddig nem így fizettem, most szolgáltatóváltás volt, nem mi kértük, csak átvette egy másik cég, szerződést kellett kötni velük.

nekem ez nem tetszik, hogy félreteszem.

ha tudom, hogy van pénz, elköltöm, de ez hadd legyen az én ügyem, hogy ilyen vagyok.

a villanynál és egyebeknél csak akkor van ilyen, ha tényleg nem ér el egy minimális szintet sem a fogyasztás. de itt nem hiszem, hogy erről van szó, vagyis ahogy írjátok, 2 havonta 10 ezer, az havi 5 ezer lenne, az nem az a kicsi összeg, ami miatt nem kéne csekket küldeni. a villanynál ez párszáz ft. tudom, mert évekig dolgoztam ügyfélszolgálaton.

azt írtam, hogy NEM a víz a legnagyobb költség. de kéthavonta már nem elhanyagolható. mi lesz a következő, fél évente?

igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy ezt valami jogszabály alapján, vagy a saját üzletszabályzatuk alapján teszik-e meg. vagy van-e lehetőség kérni a rendes havi számlázást. arra gondolok, hogy ha pl az áramszolgáltatóval szerződést kötsz, és nem adsz meg semmit a nyomtatványon, akkor beállítanak havi 100 kWh részszámla-mennyiséget, amit aztán módosíthatsz, vagy áttérhetsz diktálásra, de kérheted a 3 havonkénti számlázást is.

tehát ha pl. a vízműnél ez a 2 havi az alap, de ha valakinek nem felel meg, akkor lehet módosítani.

felhívni nem tudom őket, mert dolgozom, de majd a karácsonyi szabi alatt megejtem. (mielőtt megkapnám, hogy miért nem tőlük kérdezem meg.)

a honlapjukon viszont szétnéztem, de természetesen semmi információ nincs erről. nem hogy az esetleges módosításról, de még a 2 havonkénti számlázásról sem. pedig van Számlázás menü a honlapon, csak épp erről egy szó sem esik.

2015. dec. 14. 16:54
 6/17 A kérdező kommentje:

"De amúgy nem tökmindegy hogy 2 havonta nagyobb összeg vagy 1 havonta kisebb? Ugyanannyi megy l."


Matematikailag mindegy.

Ha meg a gyakorlatot nézzük, akkor tessék:

nem mindegy, hogy havonta fizetsz ki 20 ezer fűtésszámlát, vagy kéthavonta 40-et?

Lehetne minden számla két havonta, és akkor tök jó lenne, minden második hónapban nem kéne rezsit fizetni. Tedd félre, aztán ne nyúlj hozzá hó végén... jó játék lenne...

Mondjuk lehetne fizetés is 2 havonta... aztán oszd be. POntosan ugyanez lenne, csak az egyik kicsiben, a másik nagyban.

De hogy idézzek: nem mindegy? ugyanannyit kapsz meg!

2015. dec. 14. 16:57
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

"ha tudom, hogy van pénz, elköltöm"

1. Ha tudod hogy X kiadásod lesz, akkor arra csak félreteszel.

2. Ha "van pénz" az azt jelenti hogy a félretett pénzen felül is van pénzed. Ha már azt költöd amit számlára tettél félre, akkor az már nem a "van pénz" kategória.


"nem mindegy, hogy havonta fizetsz ki 20 ezer fűtésszámlát, vagy kéthavonta 40-et?"

1. Nekem mindegy, egy összegben biztos hogy nagyobbnak tűnik, de az a pénz így is úgy is elmegy.

2. Normális ember azért törekszik némi megtakarításra.


"Lehetne minden számla két havonta, és akkor tök jó lenne, minden második hónapban nem kéne rezsit fizetni."

Nem azt jelenti hogy "nem kell fizetni", hanem azt hogy nem most fizeted...


"Tedd félre, aztán ne nyúlj hozzá hó végén... jó játék lenne..."

Nincs ebben semmi játék, ha tudom hogy azt XY dologra tettem félre, akkor nem költöm másra, ilyen egyszerű.


"Mondjuk lehetne fizetés is 2 havonta... aztán oszd be."

1. Aki 1 havit be tud osztani a 2 havit is. Az más téma hogy sokan szeretik "nagy lábon" élnek hó elején, aztán hó végére marad a siránkozás.

2. A fizetés némileg más téma, mert ott bármikor közbe jöhet váratlan kiadás, rezsi meg viszonylag fix , kalkulálható kiadás.

2015. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A legeslegtöbb ember nem tudná megoldani, igen nagy gondok lennének.


Direkt írtam, hogy ne menjünk el ebbe az irányba. Én elköltöm, ha tudom, hogy van pénzem. De ez hadd legyen az én dolgom. A számlázás meg egy másik, hivatalos dolog, amiről nem találtam, és nem kaptam információt.

2015. dec. 14. 18:34
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem megpróbálják megspórolni az adminisztrációs és postaköltségeket.

Nem lehet egyébként e-számlát kérni náluk? Azt nekik szinte semmibe nem kerül kiállítani.

2015. dec. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Évek óta 2havonta fizetünk,sőt! Egy ideje már leolvasni sem jönnek,csak fél évente.

Így kompenzálják a nemzeti rezsicsökkentés rájuk nézve is áldásos hatását. A zsidót semmi más nem érdekli,csak a minél nagyobb haszon,és arról nem hajlandó semmiképp lemondani,ha nem emelhet árat,akkor megodja máshogy,hogy csökkentse a költségeit.

2015. dec. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!