Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gáz átalány lakás eladásánál?...

Gáz átalány lakás eladásánál? Átverés?

Figyelt kérdés

E-on a gázszolgáltatónk. Negyedévente fizettünk, visszamenőleg, havi 1113 Ft-ra jött ki az összeg. Panellakás, átalánydíjas, csak a tűzhely megy gázzal.

December 3-án eladtam a lakást, át is irattattuk az új tulaj nevére a közüzemi dolgokat. Végszámlát küldtek, és a decemberi 3 napra is ki akarták fizettetni a 1113 Ft-ot, azzal magyarázták, hogy minden megkezdett hónapot teljes egészében ki kell fizetni. Erre kérdeztem, hogy akkor az új tulaj mit fizet? Aszongyák vele is kifizettetik az egész hónapot.(???) Duplán fizetünk? Szerintük még megosztani se lehet, hogy én fizessem 3-áig, az új tulaj meg 4-31-ig... Csak szerintem csalás, volt már valaki ilyen helyzetben? A számlát nem fizettem be, és gondolkodom, hogy a Fogyasztóvédelemhez fordulok. Érdemes?


2015. dec. 16. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy így szól a szolgáltatási szerződés. Ilyen összegnél rájuk kell hagyni.
2015. dec. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolod, hogy szutykos 1000 forintért csalást követnének el?
2015. dec. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi áll a szerződésben ha az, hogy minden megkezdett hónap 1113 Ft, akkor telejsen jogos.


Hisz volt veled egy szerződésük, így hiába csak 3 hónapig használtad de megkezdted a hónapot.


Majd az új tulaj kötött egy szerződést neki is volt egy megkezdett hónapja.


Ha nem ez áll a szerződésben akkor sem hiszem, hogy ez egy olyan összeg ami megérné az utánajárást. Ha csak azt számolod, hogy a fogyasztóvédelmi eljárásban egyszer meg kell jelenend munkaidőben, akkor az már "többe van neked" mintha befizetnéd.

2015. dec. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na ilyet tuti nem mondtak.

Itt dolgozom, nincs az a hülye ügyintéző, aki ezt így kimondaná, hogy ugyanazt a számlát mindkét féllel kifizettetik.

Valamit nagyon félreértettél.

2015. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!