Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Konix utan kormot dobál ki a...

Konix utan kormot dobál ki a kémény? Ez így normális?

Figyelt kérdés

A hó tele van korom darabokkal,messziről feketedik. Ez normális folyamat?


3 napig raktam a parázsra konixot (kéménytisztitót) és már 2.nap dobálta ki a kormot. (Tele az udvar)


2016. jan. 5. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Ha a fellazult lerakódások nagyon könnyűek, akkor a felszálló meleg levegő magával tudja vinni a részecskéket. De ezt csak hóban látni.

2016. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Látványosnak látványos de sajna köze nincs egy rendes tisztításhoz. A keményebben ráégett réteg rajta marad a kémény falán szóval valódi tisztításhoz mindenképp a klasszikus úton is meg kell csinálni.
2016. jan. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Párom havonta egyszer felmegy kitakarítani.
2016. jan. 8. 07:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire hamar kormolódik akkor ott más gond lesz, van rendesen huzat illetve teljesen száraz tüzelőt használtok?
2016. jan. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen. Igazából nem vészesen kormos,csak pár hónappal ezelőtt fenyővel tüzeltünk és 3 hetente takarítani kellett a sok enyvtől. Mostmár nem fenyővel tüzelünk,de a biztonság kedvéért felszokott menni kitakarítani. Nem tudom mennyire normális,kb egy fél literes pohárnyi korom jön ki olyankor.
2016. jan. 8. 08:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Az még rendben van, én egy szezon után egy kisebb vödörnyit szoktam tavasszal kiszedni, az olyan 5 liter körüli mennyiség.
2016. jan. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 8. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!