Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mikor éri meg vízórát feltenne...

Mikor éri meg vízórát feltennem a társasházi lakásomba? Hogyan lehet ezt kiszámolni?

Figyelt kérdés
Amikor kapom az éves közös költség számítást vízórás és vízóra nélküli közös költségről annak hol lehet valami fórumon utánajárni? Közös képviselőn kívül...

2016. jan. 11. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:

azokon az értékeken nem tudsz változtatni.

1 m3 víz csatornával együtt kb 1000 ft.

A vízórakiépítés tervezéssel együtt kb 50000 ft.

Neked kell eldöntened, hogy hogy éri meg, mennyit fogyasztasz.

2016. jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt kell megbecsülnöd, hogy mennyit fogyasztasz, ha úgy érzed kevesebbet, mint amennyit fizetsz akkor érdemes vízórát rakni a lakásba.
2016. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom az előtt válaszolókat!


Ki kell számolni hogy - egy vízóra felszerelésének költségével együtt,ami vízóránként kb 40-50 ezer forint lehet - megéri-e vízórát használni. Ha kevesebbet fogyasztasz, mint amennyit a vízdíj átalány összege alapján megfizetsz, akkor igen, bár a vízóra felszerelés díja jó pár hónap alatt térül meg.

2016. jan. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt is érdemes figyelembe venni, hogy míg most átalányt fizettek, tehát lehet pacsálni ezerrel, addig vízórával ez már nem így lesz.

Nekem az eddigi tapasztalatom az, hogy lehet vele spórolni és sokat lehet spórolni, ha akar az ember, de mindenki maga döntse el, hogy neki megéri-e ez.


Más kérdés egy társasházban, ahol csak öregek laknak és alig használnak vizet és más kérdés egy fiatalos, családos társasház, ahol sokkal több víz fogy, míg mondjuk te egyedül élsz és így a te fejpénzed sokkal alacsonyabb lenne, ha nem egyenlő arányban osztoznátok!

2016. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hugom ahol lakik albérletbe, ott lakàs nm2 arànyos a vìzdìj tehàt ök laknak ketten a föbérlöjével egy óriàsi cseledszobàs lakasban nekik megérné a vizora.Én azt gondolom ha egyedül v ketten éltek egy olyan lakasban ahol 4-5ember is élhet egészségesen vagy keveset vagytok otthon nem föztök mosogattok mostok sokatvagy viztakarékos a mosogép akkor megéri, az öreg lakók se biztos h keveset fogyasztanak mint valaki irta 1000eves mosogépel de lehet az is egy szempont h ki mennyit a lakoközösségben
2016. jan. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi pl. átlagosan 4 m3 hideg vizet használunk el havonta. Ezért 2362 forintot fizetünk. Nekünk biztos megérné beszereltetni, ha nem lenne, mert ahogy hallottam ismerősöktől, hogy mennyit kell óra nélkül fizetni, hát horror. Szerintem mi nem használunk keveset azért, szóval egyszerűen nem értem hogy jön ÁTLAGOSAN sok helyen olyan nagy összeg a vízre. Mert ha nézem a mi átlagos fogyasztásunkat, mivel mi nem spórolunk vele, de nem is pocsékoljuk, akkor az egyedülállóké se lehet több mint a miénk, sőt, hát akkor van aki egésznap folyatja a vizet, hogy úgy jön ki vagy mi?


még akkor is, ha nem laksz ott sokáig. Mondjuk 50 ezer forintból megvan. Ahogy hallom ismerősöktől van ahol "csak" 6-7 ezer forinttal több a közöse annak, akinek nincs vízórája, de van, akinek 15 ezer forinttal több! Hát ha kiszámolom a mi esetünket, akkor ha mondjuk 7 fizetnénk több közös költséget havonta a vízóra hiánya miatt, akkor a valós fogyasztásunkat figyelembe véve az 50 ezer forintos munka már egy év alatt megtérülne. Ha azt veszem, hogy 15 ezerrel kéne többet fizetni, akkor meg végképp! Tekintve, hogy akármennyire nem ebben a társasházban tervezem leélni az életemet, azért egy évnél így is úgy is többet lakunk itt, szóval megéri.



Ha a melegvizet nézem, akkor főleg! Mivel ez távfűtéses lakás, a melegvizet a fűtőműtől kapjuk, külön áron, külön órával. Ez ugye még drágább, mint a hidegvíz, mivel van egyszer a hidegvíz ára, plusz amennyiért ők felfűtik. Nekünk erre is megérné órát rakatni, ha nem lenne, mert szintén 3-4m3 belőle a fogyasztásunk, ami szerintem megint csak nem sok. De pl. van egy csomó kisgyerkees család, akiknél ugye folyamatosan folyik, mert fürdik az összes gyerek mindennap, folyamatosan kézzel mosogat utánuk anyuka meleg folyóvízben stb. Szóval miattuk az átlagosan eloszott nem lenne jó nekünk.


Persze, ha te is egy vagy azok közül, akik havi 20-30 m3-t meg többet kipacsálnak, akkor lehet neked annyira nem éri meg, mert így a keveset fogyasztók is beszállnak a te vízdíjadba ugye.

2016. márc. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!