Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek, ha beruháznék...

Szerintetek, ha beruháznék egy napelemes rendszerre, ami teljesen ellát, akkor kiköttethetném a villanyt?

Figyelt kérdés

2016. jan. 16. 17:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Ki és jóval többe lenne életed végéig a villanyod, mintha maradtál volna nyugton.
2016. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem lenne értelme mert ha plusz áramod van azt átveszi a szolgáltató és ki is fizeti.
2016. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Shai-Hulud ***** válasza:
73%

Persze, ezt simán meg lehet oldani. Már léteznek olyan teljesítményű és hatásfokú rendszerek, amelyekkel ez végrehajtható.

Csak éppen baromi drága, a jelenlegi energia árakon egyáltalán nem kifizetődő.

Már nem emlékszem a pontos adatokra, de valami 50 év alatt térülne meg, addigra meg pont cserélhetnéd az egész rendszeredet...

2016. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
én azt mondom felszereled a napelemeket, invertert, akksikat, mintha egy tanyán laknál, lehet hogy átveszi az émász, de ha belegondolsz, hogy magyarországon a vállalati, kormányzati szervek mennyire szeretnek beletúrni mindenbe. Lásd megbünteték a kosáfonó nénit, vagy a mikulást :D :/
2016. jan. 16. 17:23
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen kiköttethetnéd.

Viszont nem éri meg. sokkal drágább lenne az áramod...

2016. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hobbiból megcsinálhatod, de a megtérúlést gyorsan felejtsd el.
2016. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha lenne rá, fölösleges 5millióm :D
2016. jan. 16. 18:33
 8/15 anonim ***** válasza:
És mégis mekkora akkumulátorban gondolkodnál? Mert télen a kevéske napfény nem fogja neked felmelegíteni a vizet vagy felfűteni a házat. Éppen ezért ó a betáplálás, ahol a nyáron termelt áramot télen visszakapod.
2016. jan. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

"Már nem emlékszem a pontos adatokra, de valami 50 év alatt térülne meg..."


Nem emlékezni kell (a szamárságokra), hanem elő kell venni papírt és ceruzát, és egy óra alatt kétszer kiszámolható.

A napsütötte órák száma kinn van az OMSZ honlapján, és valamire való napelemforgalmazó honlapján az is kint van, hogy 1 kW teljesítményű napelemmel éves szinten 1100 kWh elektromos energia termelhető. A villanyszámlákat meg otthon elő kell keresni, és le kell ülni egy zsebszámológéppel egy órácskára. Ennyi!

3 szintes családi házam napi 10-15 kWh fogyasztásához 3 éve csináltattam napelem rendszert (a kamatok leestek, nem volt érdemes bankban tartani a pénzemet). Egy 3,5 kW teljesítményű rendszert építettek a déli tájolású tetőmön.

Akkor még 52 Ft volt egy kWh áram ára. A megtérülés-mániásoknak ide is leírom, hogy 9 év, és a bekerülés úgy lett 2 millió Ft, hogy a 25 éves élettartamra még 2 db inverter cserét és 200 eFt-nyi javítást karbantartást hozzáadtam. A rezsicsökkentés miatt az áram ára 52 Ft-ról lement 35 Ft-ra, ezzel a megtérülésem 13 évre ment föl. A tizenharmadik évtől a huszonötödik évig ingyen használom az áramot! A 3,5 kW jó sacc volt, évente pár száz kWh túltermelésem van, jelenleg 30 eFt plusszban van a számlám.

Olyan mérőórát kell kérni, ami a fogyasztást és a hálózatra való feltáplállást külön-külön is méri, és éves elszámolást kell kérni. A nyáron a hosszú nappalok alatt megtermelt többletet télen a ködös napsütésmentes hetekben fogyasztom el. Nincs szükség baromi drága akkumulátorra, az "egyetemes szolgáltatónak" át kell venni a termelésedet -> ő az akkumulátor. Nyugodt légy, mindegy ki van kormányon, amíg az EU-ból ömlik a pályázati pénz, nem fog a jogszabály megváltozni!

Amúgy a szolgáltatód honlapján kinn kell legyen minden ezzel kapcsolatos információ. Én Eon-os vagyok, idelinkeltem lentebb az Eon oldalát. Minden korrektül le van írva, a kérelmek beadásához szükséges űrlapokat is innen töltöttem le. Korrektül, a törvényes 30 napos határidőn belül reagáltak minden kérésemre, kérdésemre, kérvényemre, beadványomra.

Ha csak nem üzemeltetsz fűrészüzemet, vagy gőzfürdőt, nem kell 5 milliót belefeccolni!


[link]

2016. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
25év után is csak 20%-kal romlik a napelemek hatásfoka. Én azt hallottam az a bizonyos szerződés kerül sokba, amit az áramszolgáltatóddal kötsz, hiszen neki nem profitál, az ha tőled megveszi az áramot, egyszerűen csak rá van kötelezve. Mennyibe került megkötni ezt az alkut?
2016. jan. 18. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!