Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyibe kerül egy köbméter...

Mennyibe kerül egy köbméter gáz? Illetve napi szinten 13 köbméter nem sok?

Figyelt kérdés
Szombaton költöztünk családi házba,sátortetős kockaház.80nm,ahogy nézem az órát,napi 13 köbméer megy el.Én sokallom..:(Annyira meleg sincs a házban,mondjuk teljesen ki volt hülve,gondolom idő mig felmelegszenek a falak is.
2016. febr. 1. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig az kb havi 400 m^3, ami nem hangzik soknak egy ekkora családi háznál. Anyának a szigetelt panelben megy el 1500, igaz ott abból van a melegvíz is.
2016. febr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1500 köbméter?havonta?az rengeteg nem?
2016. febr. 1. 20:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sokk, nekünk 136m2-es, kétszintes, és legtöbb 300 köbméter volt eddig.
2016. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 gomzoli ***** válasza:

Na meg nem mindegy, mi eszi azt a gázt?

Központi cirkó, vagy szobánként gázkonvektor?

Gondolom ez utóbbi, és már meg is van a magyarázat a magas fogyasztásra.

2016. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gomzoli ***** válasza:

Ha folyamatosan adott hőfokra van állítva a fűtés, akkor 2-3 nap alatt átmelegszik a teljes "massza", a falak, a burkolatok, a berendezés.

Ha a ház nélkülöz minden hőszigetelést, korszerűtlen ablakai és elavult fűtésrendszere van, akkor bizony sajnos ennyi simán lehet a meleg ára. "Rendes" mínuszokban akár több is.

2016. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Radiátor van mindenhol.Nincs szigetelés a házon:(
2016. febr. 1. 21:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy szezonban megy el 1500 m^3. Én továbbra sem tartom soknak főleg, hogy nincs hőszigetelés sem.
2016. febr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gomzoli ***** válasza:
Jobban jártok, ha az első ott leélt év után (ha már látjátok mennyi fogy télen-nyáron) átváltatok havi átalány fizetésére, úgy nem olyan megterhelő költség. Nyáron ugye alig van gázfogyasztás, ilyenkor havi 5 ezer is elég lehet főzésre-melegvízre, télen meg elmegy havi 60-80 ezer ára gáz. Ha átlagosan mondjuk 25 ezret fizettek havonta, akkor azért nem fáj annyira.
2016. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen,köszi a tippet.Tegnap levettem éjjelre 20 fokra,és éjjel alig fogyasztott valamit.Azt számoltam kb 3-4 köbméter megmaradt.Most igy fogom csinálni.Ugye ki kell tapasztalni.Amúgy van vegyes tüzelésü kazán is,jövőre már azt is bevetjük majd.
2016. febr. 2. 07:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy m3 kb.110 ft...+ a havi alapdíj egy szűk ezres.
2016. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!