Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek rendeljek ebay-ről...

Szerintetek rendeljek ebay-ről egy új samsung galaxy s6-ot?

Figyelt kérdés

Új 6000Ft kiszállítás és a telefon 80.000

szerinetek megrendeljem??


2016. máj. 28. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

szerintem igen.

aztán majd számolj be a tapasztalatodról.

mindig is hasznosabb más hibájából tanulni, mint a sajátunkból...

2016. máj. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2016. máj. 29. 07:56
 3/7 anonim válasza:
100%

Ilyen árnál már van csomagkövetés, így biztos megjön a termék. Kb. 35-40.000-el olcsóbb, mint itthon, ez teljesen korrekt ár, itthon ráteszik az ÁFÁ-t és az árrést, ebből adódik a különbség.

Viszont a hirdetésre figyelj, mert valamikor írják, hogy használt, ez nem csalás, használt, sőt hibás termék is eladható, amennyiben ez jól láthatóan fel van tüntetve a hirdetésben!

Szintén figyelj rá, hogy EU-ból vagy EU-n kívülről jön-e a csomag. Ha EU-s országban van, akkor OK (ebben az esetben nem kell VÁM-ot és ÁFÁ-t fizetned). Ha EU-n kívüli (pl. Kína vagy USA), akkor már VÁM-ot kell fizetni, plusz ÁFÁ-t is, ebben az esetben már nem érdemes megrendelni a fenti terméket, nem jönne ki olcsóbbra, mint ha hazai webáruházból rendelnél. 22 euróig (kb. 6500 Ft) lenne VÁM és ÁFA mentes a termék.

Garancia is van ezekre a termékekre, bár ezt külföldi eladónál nehezebb érvényesíteni, ez egy hátrány. Ha van gyártói nemzetközi garancia a termékre, akkor ez nem probléma, ezt is érdemes megnézni rendelés előtt.


Egyébként elég szigorúak az Ebay szabályai, ha hamis vagy hibás terméket küldenek (és működőként van meghirdetve), simán kizárhatják az eladót. Ráadásul te ilyenkor visszakapod a teljes vételárat.


Én kb. 30 terméket rendeltem, eddig egyszer futottam bele olyanba, hogy egy termék nem működött. Videót küldtem róla az eladónak, nem vitatkozott vele, visszaküldte a teljes vételárat, a terméket megtarthattam, bár használni nem tudtam, de legalább a visszapostázással nem kellet szenvednem. :)


Egyébként sok jó cuccot vettem Ebayen, sokszor 2-3-szor olcsóbban, mint a hazai üzletekben. Vettem én is telefont, harmad áron, mint itthon került volna, semmi baja nincs, ugyanaz, mint amit a hazai üzletben kaptam volna meg, csak így jóval olcsóbb volt.


Tehát összegezve, hogy érdemes-e megrendelni, a terméktől, illetve a hirdetéstől függ. Ha elküldöd a hirdetés webcímét, akkor szívesen megnézem és véleményezem az adott hirdetést.

2016. máj. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt van :D [link]
2016. jún. 3. 21:40
 5/7 anonim válasza:

Ez a termék az egyesült államokban van, így kell vámot fizetni, írja is, hogy ez 64.70 dollár, azaz kb. 18.300 Ft.

Így összesen kb. 95.500 Ft-ba kerülne.

Azt nem tudom, hogy erre még rájön-e az ÁFA, vagy benne van a fenti árban, de ha még ÁFÁ-t is kell fizetni, akkor nem lesz olcsóbb, mint ha itthon vennéd meg.


Elvileg van nemzetközi garancia, de Magyarországra vonatkozóan erre nincs semmi információ.

A Samsung hivatalos oldalán ezt találtam: [link]

2016. jún. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Bocs, még a 95.500 Ft-ra rájön a 6000 Ft-os szállítási díj is, így már 100.000 fölött vagyunk.


Szerintem ennyiért már ne vedd meg, még egy kicsit hozzá teszel és megvásárolhatod itthon is és akkor biztos nem vernek át, illetve a fogyasztóvédelem is tud segíteni a problémás ügyekben.

2016. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi mindenkinek :D
2016. jún. 4. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!