Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tulajdonosváltás áramszolgálta...

Tulajdonosváltás áramszolgáltatónál?

Figyelt kérdés

3 éve elhunyt édesanyám volt az ingatlan tulajdonosa, amit megörököltem tőle. Minden közművet át tudtam íratni, kivéve az áramot. Amikor át akartam íratni, elutasították, mondván, hogy a tulajdoni lap másolata 30 napnál régebbi, én meg, mivel külföldön dolgoztam azokban az években, egyszerűen nem tudtam megoldani, hogy frisset küldjek nekik, mert hiába kértem ki amikor otthon voltam, mire újra hazamentem, már lejárt a 30 nap.


Most így 3 év után mire számíthatok? A számlákat természetesen fizettem, de az ő nevére. Visszamenőleg átírják, túlfizetés keletkezik, amit majd jóváírnak az én nevemen és így lenullázva az egyenleget ott leszek, ahol most, vagy számítsak valami szankcióra?


2016. júl. 5. 14:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Amíg a Tiéd,semmi gond!

Én így voltam 7 évig,majd mikor a lakást "ajándékozási szerződéssel" odaadtam a fiamnak,akkor lett átíratva a kikért tulajdoni lap alapján az összes szolgáltatónál.

Pont az áramszolgáltató volt az ahol nem volt "kettős átírás", tehát egyenesen a tata nevéről az unoka nevére lett íratva.

A többinél(víz,gáz) egy menetben először az én,-majd utána a fiam nevére ment egyszerre az átíratás.

A szemétszállítás még mindig az apám nevén van,pedig 2007-ben halt meg.


Hogy~hogy nem volt elég a halotti anyakönyvi kivonat+ a közjegyzői határozat?

2016. júl. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az komoly! Akkor nem parázok, max húzzák majd a szájukat.

Fogalmam sincs, ők voltak az egyetlenek akik nem fogadták el.

2016. júl. 8. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!