Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elfelejtettem gáz állást...

Elfelejtettem gáz állást diktál, ilyenkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem a havi óra állást diktálni. Amúgy nyáron kb 1000 ft a számla, télen 8000. Felhívtam a szolgáltatót, azt mondták hogy az elmúlt 20 év átlagát nézik vagy mi...Most ez komoly??Mi van ha jóval magasabb összeg jön ki, mint ami amúgy az aktuális 1000 ft lenne?
2016. júl. 13. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Az lesz, amit a szolgáltató mondott.
2016. júl. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Maximum elmúlt 20 hónap lehetett az. Ilyenkor átalányt számolnak, ami egy ezresnél valószínűleg magasabb lesz.
2016. júl. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
20 évet mondott, nem vagyok süket szerencsére. Még vissza is kérdeztem, azt mondta igen, 20 év...De azért ez elég érdekes. Az elmúlt 20 év hőmérsékleti átlagát nézik. Tehát kb olyan számlát küldenek ki amilyet akarnak...
2016. júl. 13. 22:05
 4/7 A kérdező kommentje:

Valahol olvastam, hogy ha jóval magasabb számla jön ki, mint a valós, akkor nem vagyok köteles kifizetni, az el nem használt gázmennyiséget. Ez igaz lehet?

Holnap majd visszahívom megint a gázosokat, csak gyakorlatilag úgyis össze-vissza hárítanak :)

2016. júl. 13. 22:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ügyintéző nem volta helyzet magaslatán .Éves átlagot állapítanak meg .Nem az fogja megállapitani,aki ezt a hülyeséget neked mondta .
2016. júl. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:
Ha most többet is fizetsz, a következő alkalommal majd kevesebbet. Hosszabb távon úgyis csak a fogyasztásod fizeted ki.
2016. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jött a számla, 1300 ft nem sok..
2016. júl. 14. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!