Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gáz konvektorok vannak nálunk,...

Gáz konvektorok vannak nálunk, szeretnénk lecserélni radiátorokra, e mellé fa tüzelésű kazánt vagy inkább napkollektorokat ajánlatok?

Figyelt kérdés

#konvektor.
2016. aug. 3. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Gázkazánt.

Persze ha nagyon sok pénzed van akkor napkollektor+hőszivattyú, de akkor is legyen egy gázkazán vészhelyzetre. Ezzel kb mindent elmondtam.

2016. aug. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

Mi tervezzük a családi házat s arra jutottunk, hogy egy rokonom javaslatát megfogadjuk fűtésben.

Téma volt, hogy egyikünk se szeret papucsba járkálni, mezitlábasok vagyunk. Szóval padlófűtést akartunk, de nem valami egészséges. Aztán szóba jött az infra fűtés:

[link]

Jó is s azért mégjobb mert napelemet terveztünk.

2016. aug. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. aug. 4. 08:54
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nézd, napkollektorral csak akkor tudnál fűteni télen, mikor süt a nap. És amikor két hétig havazik, akkor minden nap felmész a jeges havas tetőre és lesöpröd a havat a napkollektorról??? Szóval csak kiegészítő fűtésnek jó.

Tudni kellene még, hogy a fűtés korszerűsítés padlófűtés kiépítését is jelenti, vagy csak radiátorok lesznek.

A fatüzelésű kazán elég gazdaságos, de macerás a fát kiszáradásig tárolni és csak utána fűteni vele. Meg salakolni. De van akinek megéri. Fával biztosan olcsóbb fűteni mint gázzal. De én lusta dög vagyok, nekem kondenzációs gázkazánom van.

2016. aug. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Egy régi rosszúl szigetelt házban csak napkollektorral fűteni, nagyon drága, soha meg nem térülő befektetés.
2016. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szobákban radiátorok lennének,konyha előszoba,fürdőben padlófűtés is.Minden gázcsövet kiiktatunk.
2016. aug. 4. 17:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak van valami elképzelésed, hogy mivel akarsz fűteni.
2016. aug. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van elképzelésem.Konvektorral tuti nem,radiátor+cirkó.
2016. aug. 5. 18:49
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Az egy ésszerű választás (talán az egyetlen)

2016. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!