Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik éri meg jobban: hasítot...

Melyik éri meg jobban: hasított akác,2800 Ft/q vagy kalodás bükk,25. 000 Ft / 1,7 m3?

Figyelt kérdés
A vastag hasított akác mázsája 2800 Ft, a kalodás bükk, ami szintén hasított konyhakész egy 1 x 1 x 1.7 köbméteres kalodával 25.000 Ft. Melyik érheti meg jobban?

2016. okt. 1. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a kalodás bükk sorolva van rakva, a legjobb helykitöltéssel, akkor szerintem jobban megéri.

Ha csak bele van dobálva, akkor az akác...

2016. okt. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az az 1,7 M3 az 1 erdei köbméter. Pont ezért, mert nem tudod úgy berakni. Amúgy én nem szeretem a mázsázást, de 25 ezerért meg drága az akác, főleg hogy az nagyon ég.
2016. okt. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a 25.000 Ft-os az a bükk a másik az akác
2016. okt. 1. 13:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs
2016. okt. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 gomzoli ***** válasza:
A súly alapján árazott fával sokszor úgy csalnak, hogy nedvesen tartják gyakori locsolgatással, így egy mázsa helyett lehet hogy csak 85 kiló fát veszel, meg 15 kiló vizet.
2016. okt. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
fát súlyra venni hülyeség...
2016. okt. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ilyen esőzés után nagyjából mindegy, hogy öntözték-e a fát, teljesen biztos, hogy jól megszívta magát vízzel, még az alja is.

Ha ilyen vizes bükkből veszel egy erdei m3-es kalodával (ami hivatalosan nem 1,7, hanem 1,75 m3), az legalább 10 mázsa, de inkább 11 vagy 12. (Egy ugyanilyen kaloda akác csak 8 lenne, mert nagy a kéregszázaléka. Ugyanilyen okból kevesebb az akác térfogatra számított fűtőértéke, súlyra számítva viszont nagyjából egyforma.)


De az is a kérdés, hogy mire akarod használni?

Kályhába az akác a jobb, mert jobban ég a benne lévő illóolajok miatt, kazánba meg a bükk, mert parázslani is tud, nem csak lánggal égni, vagyis nem kell rá annyit pakolni, ha nincs nagyon hideg, kis mennyiség sem alszik ki.

2016. okt. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akác vizesen is jól ég.
2016. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jól ég vizesen, az illóolajok miatt, csak a hőértékének akár a fele is veszteség lesz, mert a benne lévő víz elpárologtatása nagyon sok hőt igényel.

Láttam már erre számítást, amúgy nem is gondolná az ember.

2016. okt. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a szofisztikált válaszokat, nekem speciel kályhába kellene a tüzifa, egészen pontosan lemezkandallóba.
2016. okt. 8. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!