Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy favágási engedély hogyan...

Egy favágási engedély hogyan működik?

Figyelt kérdés

Ismerőseim körében sokan úgy vágnak fát, hogy engedélyt kérnek valakitől. Kitől és hogyan lehet engedélyt kérni? Kell e hozzá valamilyen végzettség?


Mondták azt is, hogy már nem nagyon adnak ilyen engedélyt, azt nem lehet csinálni, hogy fizetni valakinek a kivágott fáért? Valaki ezt csinálja...


2016. okt. 30. 15:25
 1/6 dirtboy ***** válasza:
én foglalkozok favágással de eddig még egyszer volt ilyen hogy engedélyt kért rá a megrendelő.
2016. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó, én leszek a 2., vannak jó fűrészeim, valamennyit hajlandó is vagyok érte fizetni. De így ha jön a rendőr akkor jó munkát tud kívánni!


Szóval leírod, hogy hogyan is megy ez az egész?

2016. okt. 30. 16:27
 3/6 dirtboy ***** válasza:

én sem tudom pontosan mik kellenek,mint írtam én az vagyok aki vágja nem az aki az engedélyt kéri.


úgy tudom a helyi önkormányzatnál kell intézni,ott biztosan tudnak majd neked segíteni elintézni.

még annyit tudok hogy aki kérte az egész hosszú időre kapta meg,pár hónap ha jól emlékszem,tehát elvileg nem egy napra szól az engedély.

2016. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mikor kiírtad a kérdést, nem értettem, miről van szó. :)

Tehát nem favágási engedély (erdőre, tűzifáért), hanem fakivágási engedély (rossz helyen lévő fa) a kérdés tárgya?

Gondolom, közterületen álló? Arra tényleg nem szoktak engedély kiadni, az önkormányzati dolgozóknak általában fogalmuk sincs a dologról, és biztos ami biztos alapon inkább elutasítják. Rettenetesen, amatőr személynek is nyilvánvalóan szétkorhadt, nagyon balesetveszélyes fának kell lenni annak, amire engedélyt adnak ki a gyakorlat szerint.


Beírod a gugliba, hogy fakivágási engedély, esetleg még a településed nevét is mellé, hátha még így is lesz találatod.

Szerintem ha csak engedély nélkül nekifogsz, és nem valami frekventált helyen laksz, meg a szomszédság se jelent be, akkor megúszhatod (ez a szokás), de ha engedélyt kész 3000 Ft-ért (amit úgyis elutasítanak), akkor még büntetés is kinéz, ha valaki esetleg kimegy ellenőrizni.

2016. okt. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fa kivágási engedélyre gondolok, ahhoz mi kell? Kell e pl. fa vágó vizsga? Volt egy ismerősöm aki ki ment az erdőbe, kivágta a fát majd fizetett az erdésznek. Ez hogy megy?
2016. okt. 31. 09:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell semmilyen szakképzettség, csak ha vállalkozóként vágod a fát.

Az önkormányzatot nem érdekli, hogy ki fogja kivágni a fát, te, vagy egy vállalkozó, csak pengesd ki az engedélyért a 3000-t. (De mint írtam, nem sok esélye van, hogy engedélyezzék.)

Az erdő más tészta, oda nem az önkormányzat engedélye kell, hanem a tulajdonos (vagy a képviselőjének) engedélye. Azt meg főleg nem érdekli, hogy neked van-e papírod, csak a saját dolgozókért felelősek.

2016. okt. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!