Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyire tippelnétek ennek a...

Mennyire tippelnétek ennek a lakásnak a fűtését?

Figyelt kérdés

Fűtés: gáz (cirko)

Alapterület: 50m2

(Két szoba, kis közlekedő, konyha, fürdő, 4db radiátor a két szobában, konyhában, fürdőben)

Belmagasság: ~3,5m

Szint: Földszint

(Lakás alatt pince, három oldalról határolt de nem lakások, hanem két oldalt a ház villamos/gépész helységei lehetnek szerintem, harmadik oldalt egy másik ház fala. De ezt a villamos/gépész helyiséget csak tippelem, a lényeg hogy a háznak valamilyen elszeparált területe.)

További infók: A bejárat egy belső udvarra néz, a lakás felújított, jól szigetelő műanyag nyílászárókkal.

Falak szigeteléséről nyilatkozni nem tudok sajnos.


Hozzáértők mit mondanátok, téli hónapokban mennyi lehet a fűtés?



2016. nov. 4. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
A szigetelés nagy kérdés, és az is, hogy a szomszédban lesz-e fűtés. A belmagasság elég nagy.
2016. nov. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én azt mondanám, hogy egyik oldalt van fűtés, a másikon nem hiszem. A harmadikon pedig egy másik ház fala van. Szigetelés tényleg passz, rossz/jó esetben mennyi lehet?
2016. nov. 5. 09:11
 3/7 anonim ***** válasza:

A miénk 52 m2-es tégla, egyik oldalról van csak másik lakás, ahol fűtenek, az északi oldala szabad. Cirkófűtés van 4 radiátorral, a belmagasság 2,8 méter és a másodikon van, tehát alulról fűtik.

A falak kívülről nincsenek szigetelve, viszont ajtó, ablak kicserélve műanyagra.

Nappal - mivel itthon vagyunk - 21 fokra van állítva a szabályozó (nem szeretjük a nagyon meleget), éjjel 15 fokon a fűtés, de soha nem kapcsol be, annyira nem hűl le. Ja, és nálunk villanytűzhely van, nem gáz. Ketten lakunk benne (a melegvíz miatt írom).


Szóval nyáron kéthavonta fizetünk kb. 4.000,- Ft-ot, télen a legtöbb eddig 16.000,- Ft/hó volt.

2016. nov. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy fázós, akkor szerintem kijön 30-40-ből egy téli hónap.

Gyakorlatilag csak egy oldalról lesztek fűtve... vagy nem.

Szellőztetést ne felejtsétek el, legalább napi 3x, sarkig tárt ablakkal ajtóval pár percre, ha nem akartok penészt.

A fűtést ennyi időre felesleges lekapcsolni, mire magához tér a rendszer, már be is csuktátok az ablakot, annyival hamarabb lesz újra meleg.

2016. nov. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy hónapra mondod a 35-40-et??? Konvektorral és régi nyílászárókkal volt 25 a fűtése. Most cirko van, és jól szigetelő műanyag nyílászárók. Csak nem lesz drágább...
2016. nov. 5. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt mellékes infót nem tetted hozzá. Nyilván olcsóbb lesz, mint konvektorral.

Körbe vagy fűtve elég rendesen ezek szerint

2016. nov. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok körbefűtve, leírtam hogy milyenek a szomszéd "lakások".
2016. nov. 7. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!