Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan lehet leggazdaságosabba...

Hogyan lehet leggazdaságosabban befűteni egy kb.50 nm-es lakhelyet?

Figyelt kérdés

Alsó szint kb. 25 + 25 felső szint. Elvárás: állandó meleg hőmérséklet a hónap összes 31 napján! :)

Költségben, ez mit jelent?



#fűtés #fűtés költsége #hatékony fűtés olcsón
2017. jan. 27. 21:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát... úgy érted, milyen fűtést építtess bele?

Napelemre, geotermikus fűtésre van lehetőség?

2017. jan. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Igen, ilyesmire gondoltam..


Nincs még, mert még nem egy bizonyos konkrét helyről beszélünk, csak gondolkodom...


Mindez költségben is érdekel, ha már megemlítetted :) Mind az, hogy mennyi így a havi számla, és az is, hogy mennyi ennek a megvalósítása/összes minden (tényleg minden) felmerülő költsége? (Nem kell fillérre pontosan természetesen.)

De, ha mondjuk túl sok lenne, akkor nem biztos, hogy megérné, hogy életem hátralévő részére havi szintre bontva ezt ki is fizessem. De minden megoldás érdekel, mert mérlegelek :)

2017. jan. 27. 23:53
 3/17 anonim ***** válasza:
Azt tudod, hogy 10-20-szeres különbség lehet csak a szigetelés miatt? Még belmagasságot sem tudunk, az is sokat tud számítani.
2017. jan. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen, de most nem a szigetelés a gond :) De persze, hogy tudom. Azért köszi.

A belmagasságot még én sem tudom. Vegyünk egy "átlagosat".

2017. jan. 28. 01:12
 5/17 anonim ***** válasza:

Vegyél olyat, amiben már van fűtés.:)

Zöldenergiásat, cirkósat vagy padlófűtésest vegyél.

2017. jan. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hooogyne.... Padlófűtésest méregdrágán..


A kérdés még mindig adott tehát: mivel, és mennyi lenne a leggazdaságosabb fűteni egy ekkora helyiséget?

2017. jan. 28. 02:15
 7/17 anonim ***** válasza:

Geotermikus fűtéssel és napelemes fűtéssel.

Másodikként következik árban a cirkóval és padlófűtéssel való fűtés.

Ezek gázzal üzemelnek, a padlófűtésnél kevesebb gázt kell használni, de a cirkóval való fűtéssel sem fogy sokkal több.

Árban a gázkonvektoros fűtés következik ezután.

Minden más fűtési mód drágább ezeknél. Ez az ársorrend.

2017. jan. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Azt nem hinném...

Ismerősöm panelban lakik és az 50 nm-es kecóra kb. 20-25-öt fizet. De akkor megy, mint a güzü és maxon.

2017. jan. 28. 04:08
 9/17 kovpet ***** válasza:
A a paneljában távfűtés van, nem? Olyat azért igen csak korlátozottan tudsz kiépíteni egyedileg :) Azt nyilván nem fogja ajánlani senki, mert általában nincs rá lehetőség.
2017. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8: Csak pont azt nem írtad, milyen fűtés van abban a lakásban, különben minden stimmel. :D :D
2017. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!