Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy nem lakott családi háznak...

Egy nem lakott családi háznak vidéki kis faluban mennyi az éves fenntartási költsége?

Figyelt kérdés

Víz, villany, gáz, szemét alapdíjat akkor is kell fizetni ha nem lakik ott senki? Ha igen mennyit? Ezenkívül még a fűnyírás jöhet szóba.

Köszönöm



2017. febr. 3. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Éves szinten minden alapdíjjal, és egy karbantartóval számolhatsz kb. 100-150 000 ft-ra.

Ez nagyban függ, a karbantartó áratól, ez alapján változhat az ár.


Üdvözlettel

2017. febr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapdíjat elvileg kell fizetni, azt tudom,hogy a gázórát sokan leszedetik,ha hosszú távon nem terveznek ott lakni (díja van a vissza szerelésnek) a gáznál évi 12000ft az alapdíj. A másik kettőnél nem tudom,de a villanynál is 1000ft/hó rémlik,de passz

Szemet viszont nem kell, ha nem lakott az ingatlan. Nekem úgy rémlik pár éve azt olvastam a nálunk helyi újságba,hogy az önkormányzatnál kell valami igazolást kérni,hogy nem lakik benne senki és azzal a papírral intézkedni a szemétszállítóknál... Nálunk van pl régen kommunális adónak hívták most nem tudom,helyi adó önkormányzatnak kell fizetni és nálunk ez évi 10000ft/ingatlan.

2017. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

ELső: az évi 100 ezret honnan szedted?


Akkor a villany, víz, gáz alapdíj évente max 40000 Ft összesen, plusz az adó 10 ezer, az összesen évi 50 ezer plusz a fűnyírás.

2017. febr. 3. 11:02
 4/4 anonim ***** válasza:

A vizet is ki lehet köttetni teljesen. (Újra bejelentésre visszakötik)

Van némi ügyintézési díja, de még mindig jobb, mint folyamatosan fizetni.


Ami nagyobb költség, az az állagmegóvás. Eltörik egy cserép, pótolni kell, ha nem akarod, hogy tönkremenjen. Néha oda kell menni, hogy lássák, hogy nem teljesen elhagyatott. Betörnek, kárt okoznak benne. Lehullik a vakolat a szomszéd felé, panaszkodik, hogy csináltasd meg. Felázik a fal, valamit csinálnod kell vele, hogy ne menjen teljesen tönkre a ház, füvet kell nyírni, fát kell metszeni, havat kell lapátolni legalább előtte és csupa csupa olyan dolog, amire normál ésszel nem is gondolnál.

Vagyis nem éri meg sokáig lakatlanul tartogatni egy házat, főleg úgy nem, ha télen-nyáron üres, nincs fűtés, sem víz, sem semmi használva.

Folyamatos karbantartást igényel a ház úgy is ha használják és úgy is, ha nem.

2017. febr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!