Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem sok havi 4-500 kWh áramfog...

Nem sok havi 4-500 kWh áramfogyasztás egy 2 személyes háztartásban?

Figyelt kérdés
Férjem és én élünk egy családi házban. Hetente 3-4 alkalommal megy a mosógép, ugyanennyiszer a szárítógép. A sütőm villanysütő, ezt hetente maximum 3 alkalommal használom. A mosogatógép az, ami minden nap be van kapcsolva, de ECO üzemmódban, éjszaka mosogat. Villanybojler szolgál a hmv előállítására és van egy fagyasztóládánk, egy tv és számítógép. Minden nagyháztartási gépünk A++/A+++-os. Ja, és minden nap használom a hajszárítót... Mindezek ellenére én rendkívül soknak tartom a havi kb. 450 kWh fogyasztást. Szeretnék venni fogyasztásmérőt, de gondoltam, előtte megkérdezem a véleményeket, mert lehet, hogy csak én sokallom a villanyszámlára kifizetett pénzt.
2017. febr. 28. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Ez rengeteg, valamelyik készülék vagy hibás, vagy máshová (is) megy töletek az áram.


Mi három szintes házban élünk 7-en és ennél kevesebb az áramfogyasztásunk.

2017. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Ez rengeteg.... nálunk 3 gyerek van, a 7kg-os mosógép 2 naponta megy + a szárítógép is. A mosogatógép napi egyszer, hétvégente 2szer. Fagyasztóláda , 3 tv,3 beltéri hozzá stb stb 220kw óraállást adok le (de még ezt is soknak tartom). Anno amikor villanybojler volt (szártógép nem) akkor télen ilyen 250kw fogyasztás volt (nyáron kevesebb mert akkor zuhanyzós gazdaságos nyári hőmérsékletűre állítottuk a bojlert).
2017. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem tartom soknak.

Nálunk a melegvizet gázkazán állítja elő, gáztűzhelyünk, gázsütőnk van. Nincs sem mosogató-, sem szárító gépünk. Az átlagos havi fogyasztásunk 300 kWh.

(Hogy egy gép éjszaka működik, annak a fogyasztás szempontjából nincs jelentősége. Van olcsóbb díjszabású vezérelt áram –ami a régen volt éjszakai áram mai megfelelője-, ami csak időnként ad áramvételezési lehetőséget, nem csak éjszaka; de az külön fogyasztásmérővel rendelkezik és adott gép, eszköz, vagy ahhoz csatlakozik, vagy a folyamatoshoz.)

2017. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Én az ELMŰ-tőlkibéreltem a fogyasztásmérőt,és utána lecseréltem a hűtőt,és nem hagyom bekapcsolva a Tv-tés a DVD-t, rádiót hang nélkül,mert láss csodát,ugyanannyit fogyaszt, mint hanggal, ill. amikor lejátszóüzemmódban vannak.

Modemed ha van, meg pihenőállások (TV, DVD, videó, számítógép), azt is egy kapcsolós hosszabbítóba dugjátok,amit kikapcsoltok, mikor nem vagytok otthon és míg alszotok.

2017. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak a villanybojler havonta min.egy százas...ha nem vezérelt áram,az egy ötezres...
2017. márc. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5: Így van. Tárolós gázbojlerrel ugyanez 2500 Ft alatti összeg lenne.
2017. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!