Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Viz óra cseréjénél megvádolt...

Viz óra cseréjénél megvádolt a Vizművek szerelőhe, hogy úgymond "meg van fúrva az óra" utána bármilyen papir vagy elismervény nélkül távozott. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

2017. márc. 21. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptál igazolást a cseréről? Hívd azonnal a vízműveket!
2017. márc. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ment a panasz. Gondolom bepróbálkoztak a fateromnál aki már idősebb, hogy hátha megijed...
2017. márc. 21. 12:45
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Vízóra cserénél mindenképpen jegyzőkönyvet írnak a csere tényéről a régi vízállásról, a régi és az új óra adataival. Általában ebben kerül felvételre az is, ha a lecserélt vízmérőn valamilyen rendellenességet tapasztaltak.

A jegyzőkönyv általában 2-3 példányos, aminek tartalmát ismertetik a tulajdonossal és ő ezt aláírásával elfogadja/igazolja. A jegyzőkönyv 1 példánya mindig a tulajdonosé éppen azért, hogy tudja igazolni, hogy akkor és ott ő pontosan ennyit vett tudomásul és írt alá. Ha mind a három példányt elvinné a szerelő, akkor lehet panasszal élni, mert mi a biztosíték arra, hogy nem írtak bele bármi mást is még azután, hogy én aláírtam azt?

Vagyis, érdemes felkeresni az illetékes vízmű ügyfélszolgálatát és nemes egyszerűséggel kikérni a jegyzőkönyvet, ami a ti vízmérő cserétekről készült. Ha a tartalmával nem értetek egyet, akkor hivatalos, bejelentőn felvett panasszal kell élni, amit kötelesek kivizsgálni és 15 napon belül hivatalos úton választ adni.

2017. márc. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi az,hogy meg van fúrva a vízóra? Ilyet még nem hallottam :D Lehet nem is a vízművektől volt és azt mondta,hogy "nesze, na most meg van fújva a vízóra" oszt elszaladt. Vagy én nem tudom :D

Cserejegyzőkönyvet pedig csak akkor kell kiállítania,ha ténylegesen kicserélte a vízórát. Azt írtad,hogy megvádolt és elment,de azt nem hogy le is cserélte vagy hogy magával vitte az órát. Ha pedig nem cserélte le,akkor emiatt panaszt nyílván nem tehetsz. Legfeljebb csak azt deríthetitek ki,hogy mire gondolt. Inkább nem is tippelnék :D

2017. máj. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Másrészt. Ha cserejegyzőkönyv elkészítése meg is volt, és tegyük fel jelezte,hogy problémát talált, te pedig nem voltál hajlandó aláírni,akkor ne is csodálkozz,hogy nem kaptál példányt. Amennyiben jogos volt a vízmű szerelőjének észrevétele majd biztosan jelentkeznek egy busás kis csekkel.
2017. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem történt meg a csere is MINDEN esetben jegyzőkönyvet kell felvenni, ha problémát tapasztal az "ellenőr". Enélkül ő nem tudja igazolni a hibát és nem tudnak büntetni sem, mert nincs bizonyíték.
2017. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!