Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Létezik hogy csak akkor...

Létezik hogy csak akkor folyik a víz valahol, ha meg van nyitva?

Figyelt kérdés
Mikor minden el van zárva, akkor nem forog a vízóra. Viszont iszonyatosan megnőtt a víz fogyasztás, számomra érthetetlen. Vagy négy nap alatt legutoljára 3m3 víz fogyott el. Egyedül vagyok, alig főzök, zuhanyzok. A mosógép régi, ha azt is modnom, hogy olyan régi, hogy még lehet 150 liter vizet is elhasznál egy ciklus, akkor se jön ki, mert mondjuk mosok egy héten 2x-3x max. De ha többet is mosok valami miatt, azért nem mostam 3 nap alatt 20x, hogy kijöjjön 3m3... Figyeltem és hallani is lehet, mikor tölti magát, meg nincs is benne abnormálisan sok víz ahhoz képest, ahogy évek óta is mos. Mi lehet még?
2017. jún. 3. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csal a mérő. Szándékosan így csinálták, nálunk is érthetetlenül sok "fogy"
2017. jún. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Mikor volt mérőóra csere, hány éves az órád ? Mindegy, ettől függetlenül te beszólhatsz és kérhetsz egy ellenőrzést, vizsgálatot, hivatkozva arra, hogy ezt és ezt észrevetted. Lehet valóban megvan hibásodva az az óra, de az is elképzelhető, hogy valahol szivárogsz. Elég egy hajszálrepedés bárhol egy csövön.
2017. jún. 3. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
* Hívj szakembert, mert a 3 köbméter pár nap alatt qrva sok. 4-5-6 megy el egy teljes egész kerek hónap alatt, de nálunk akkor 1 héten 3x megy a mosógép legalább és akkor még csak mostunk ...
2017. jún. 3. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
* 1 napon 3x megy a mosógép
2017. jún. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Kolléganőm megnézette. Közölték vele hogy csókolom, van ott egy tizedesvessző...
2017. jún. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A vízóra olyan konstrukció, amelyik idővel a fogyasztónak csal. Mivel térfogatáramot mér, bármilyen kopás, szorulás azzal jár, hogy a mérő "járó kerék", ami közvetlenül a számlálót tekeri, lassabban fog pörögni. Első körben mielőtt reklamálnék, megnézném hogy jól olvastam-e le a mérőt, aztán elzárnék minden fogyasztót fél napra (a WC is számít), és ellenőrizném van-e fogyás. Csak a vízfogyasztókat nem kell használni, az egyéb csapokat (elzárók, szakaszolók) nyitva kell. Ha ekkor is van fogyasztás, akkor valahol szivárog a rendszer, vagy valaki még rá van csatlakozva, és a te mérődön keresztül használja a rendszert. Ez nem feltétlenül szándékos, mi úgy jártunk, hogy tetőtér-beépítésnél egy nagyobb tetőteret az előző tulaj megosztott, és a két új lakás fürdőszobája összekötve maradt. Szerencsére hamar kiderült, mert a vízóra a lépcsőházban látható helyen van, és hazamenet gyanús lett hogy pörög az óra, pedig senki nincs otthon. Innentől már egy óra alatt kiderítettük mi a szitu.
2017. jún. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez kertes, más nem tudott rácsatlakozni, a legközelebbi szomszéd is 60 méterre van, az azért feltűnt volna, ha ő csatlakozik rá. Nem nézem el a tizedes vesszőt, feltűnik az elszámoló számla, meg elég rég óta olvasom le a vízórámat időnként, szóval azért tudom milyen az. Kipróbálom majd, hogy tényleg fél napra elzárom, aztán ha nem folyik akkor meg kihívom őket, hogy nézzék meg, mert ez így nem normális. Nem régen lett az óra cserélve és hitelesítve.
2017. jún. 3. 10:59
 8/8 anonim ***** válasza:
No, mi lett?
2017. jún. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!