Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennybe kerül most egy gáz...

Lacika24 kérdése:

Mennybe kerül most egy gáz visszakapcsolás?

Figyelt kérdés
volt rajta a tartozás azt kifizettem de levették az órát is a csonkot is kinrtöl és nem tudom miért , álitolag azért mert 2 évnél régebben nem volt használva és elavult vagy mi, ha vissza akarom kapcsoltatni az mennyibe kerülne ? egyáltalán fizetni kéne éerte? mert nincs rajta már semmi nullán vagyok és ne mén kértem h szedjenek szét mindent :(

2017. aug. 26. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:

a hasamra ütök és 200000 ezer..a jobb és olcsóbb eset az amikor csak elzárják mert nem fizettél és 6 hónapon belül vissza kötik mert rendezted.

Amúgy oké vannak amik már ingyenesek lettek,de az elmondások alapján ez úgy néz ki,hogy te befizeted és majd vissza kapod azt a kevéskét amit megspórolsz azon,hogy "ingyenes" lett.

2017. aug. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha azért szedték le,mert "elavult" és "két éve nem volt használva", akkor vissza kellene rakniuk,mert ez jogilag nem így megy. Elméletileg cserélniük kellett volna az óra előtti szakasz,mert azért fizeti az ember azt a fix havidíjat.Na már most itt mivel volt rajta tartozás,így nyilván nem ilyen egyszerű,hisz nem volt fizetve, így mondhatják azt,hogy azért lett megszüntetve,mert tartozás volt.Nyilván akkor már új bekötés kell stb.


A gáz bekötését nem egy bármilyen szerelő,hanem a helyi gázszolgáltató embere végzi el. Náluk tudsz érdeklődni az árakról. (Általában van egy becsült előleg érték,ami olyan 40-50ezer forint lehet ,nem tudom mennyi. Víznél ez errefelé 40ezer.) Az előleg befizetése után jönnek,megcsinálják,majd elszámolnak a költségekkel. Az is lehet,hogy rá kell majd fizetned erre még, de előfordulhat hogy vissza kapsz belőle. Sok mindentől függ. Hogy milyen messze van a fővezetékük,mennyi talajmunkát kell elvégezniük, kell e út/vasút alatt átfúrniuk, aszfaltot/térkövet bontaniuk.+ anyagköltség és munkadíj. Minden apróság növeli az árat.

2017. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jaj, elnézést. Arra akartam kilyukadni,hogy ha tartozás miatt lett lekötve,akkor az a fogyasztót terheli,ha meg mondjuk valami csőtörésre mentek ki és csak úgy gondoltak egyet a szerelők, hogy nem úgy javítják ki a hibát,hogy megmaradjon a bekötés(mondván úgysincs használva) és a lekötésről beleegyező nyilatkozatot nem irattak alá a tulajjal,akkor őket terheli a bekötési díj. De gondolom úgysem ez lesz,hisz tartozás volt.
2017. dec. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!