Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Áthűlt a panel. Milyen hősugár...

Áthűlt a panel. Milyen hősugárzót ajánlotok? Ami nem túl sokat fogyaszt és átmelegít 54 nm lakást? Milyen márka és típus elfogadható?

Figyelt kérdés

2017. szept. 10. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hősugárzók nem lakás fűtésre valók .

Minden hősugárzó annyit fogyaszt óránként,ahány W os ,vagy KW os .

2017. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden teljesen benti elektromos fűtőegység 100%-os hatékonyságú, annak arányában fogyaszt, hogy mennyi hőt ad le, itt nincs mit tenni (a hőérzet picit más, de nekem például ez sem segít, úgyhogy nekem teljesen mindegy, milyen elektromos eszközöm van).


Az, hogy 54 nm, nem sokat mond a hőigényről. Én egy 1000 wattos bármivel (akár hajszárító, csak az hangos) kifűtöm az ennél nagyobb házamat egy normál téli napon, mert egész jól szigetelt és nem vagyok fázós. A lakások szigetelése sem egyforma, az is számít, mennyi külső fal van, alattunk fűt a szomszéd vagy pince leledzik, kisebb hőigénynél már az is sokat számít, hogy hány ember lakik ott, milyen a benapozás...


Gondolom, csak mostanra akarod, amikor még alig kell fűteni. Bár egy tényleg áthűlt, rossz szigetelésű lakásnál ez is durva lehet, bár most nem tudok utánaszámolni.

Kb. mindegy, milyen hősugárzó, csak ne romoljon el hamar, ebben sajna nem tudok segíteni. Mi mindig megvesszük a legolcsóbbat, az egy jó darabig OK, igazán nem a bekerülési költség a sok...

2017. szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!