Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nincs áram, de az Elmű szerint...

Nincs áram, de az Elmű szerint minden rendben - kinek kell szólni? Elmű hibabejelentő, vagy regisztrált villanyszerelő?

Figyelt kérdés

Vettem egy zártkerti telket, házzal, oszlopról bejön a vezeték, villanyóra van (pecsétek rendben, látszólag minden jó), viszont nincs áram.

Ma voltam átírni, és az Elmű számítógépes rendszerében "minden rendben" - az ügyintéző kiscsaj mondta, hogy regisztrált villanyszerelőt hívjak, az majd megnézi...


Csak az kicsit drága, és amúgy nem az Elmű hibabejelentőt kellene hívni (aki elvileg ingyen kijön és megnézi)?


2017. szept. 25. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit más...eon... egyik reggel áram nélkül maradtunk,csak nálunk nem volt.Hívtam villanyszerelőt,javasolta hívjam előbb az eont. Hívtam eon-t jöjjenek nincs áram (kérdezték,minden kapcsoló föl van kapcsolva) oké kijönnek,ha nálunk van a hiba 6500 körüli kiszállási díjat kell fizetni. Kijöttek ,kütyüt az órához rakták és nincs benne áram...kimentek felmászott az egyik az oszlophoz és puff elmozdult a vezeték,újra kötötte és szupi van újra áramunk,fizetni persze nem kellett így.
2017. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a kis megszakitók le vannak kapcsolva .Elsőként az óránál nézzed meg .
2017. szept. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Név átírás után úgy is ki kell menni a szolgáltatónak,és leellenőrizni az órát.Csak lehet hogy ehhez pár hét kell nekik,amilyen kényelmesek .
2017. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kapcsolókat kapcsolgattam már minden állásba, háta rosszul van bekötve (csak kettő van).

Megpróbálok szerezni fáziskereső csavarhúzót (olyat, ami a szigetelésen keresztül is mér), és megnézni a légkábelt (ha ott sincs áram, akkor ELMű...)

2017. szept. 25. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

A leplombált villanyórába és a szintén leplombált főbiztosítékba nem nyúlhatsz bele, csak minősített szerelő.

Addig az ELMŰ baja és az ő sara.

ha károd lesz belőle (pl leolvad a mélyhűtő) még kártérítést is kaphatsz.

2017. szept. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha kihívod az ELMŰ-t és a hiba nem náluk van akkor 6654forint kiszállást kell fizess. Egy cippelő amivel megbontás nélkül meg tudod nézni van-e villany az meg 2-3ezer forint. Ha van valami villszer haverod az is vethetne rá egy pillantást. Amúgy ha jelez a cipp hogy van villany, attól még lehet Nullahiba is.
2017. szept. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!