Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért éri meg jobban gázzal...

Miért éri meg jobban gázzal fűteni, mint fával?

Figyelt kérdés
És fordítva? Miért éri meg fával fűteni a gázzal szemben?

2017. okt. 8. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha van erdőd vagy nagyon olcsón hozzá jutsz a fához akkor azzal éri meg. Ha csak alap esetet nézünk amikor az internetes hirdetéseket bogarászva próbálod a legolcsóbbat kiválasztani természetesen úgy,hogy ne várjenek át,hát akkor már majdnem a gáznál vagy...

Mi 21000 körül vettünk egy erdei m3 fát kályha készen (ok kicsit olcsóbb méterbe) 13m3 simán elment,nagy a ház. Ez 273000ft. Az éves gázszámlánk 290000ft ebbe benne a tűzhely és mivel kombi kazán,így egész évre a használati meleg víz 5 főre...a házba így is úgy is 20 fok volt és van,mert szabályozható volt a vegyes is és nekünk ez volt az ideális hőfok. Az elmúlt 2 évbe nem használt a vegyes részt,csak a gázt.

2017. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Fával akkor éri meg ha vidéken élsz és van erdőterületed vagy haverba vagy az erdészettel vagy csak kimész és vágsz, gyűjtesz. Persze ez rizikós, meg kell hozzá munkaerőd és gép is, fűrész, traktor ami hazahozza.


Hivatalos formája is van az erdőből kivágásnak, viszont a munkaerő, gép oda is kell, tehát drága lesz. Ha konyhakészen veszed, szintén drága. Nagyjából azonos, csak a fával 5x annyit kell kínlódni. A fa csak akkor jóval olcsóbb, ha lopod vagy haveri alapon megy.

2017. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Azért ez nem egészen igaz. Sőt egyáltalán. Az tény ha az ember mázsára veszi tüzépen a szinte minden esetben vizes fát akkor persze hogy nem éri meg. Azért nem nehéz kiszámolni. Egy erdei köb akác mondjuk 23000 forint. Ez kb 8 mázsa. 8 mázsa tüzépről ami minimum 4000 mázsája az 32000 forint. 9 ezer forint külömbség egy erdei köbnél. Kell mondjuk 10 erdei köb egy évben. Tehát spóroltam 90 ezret csak ezen. Ha még egy jó puffer tartályod is van a vegyeskazánhoz az még további akár 50%- os megtakarítást jelent. Megveszed és kifizeted. Gáz szerintem így drágább és akkor még jöhet egy benem tervezett elszámoló számla pár tízezerről smit rosszul esik kifizetni. Ez egy átlagos kertesháznál biztos igaz szerintem. Egy újabb nagyon korszerűen szigetelt háznál jó kondenzációs kazánnal már nem biztos hogy bármilyen cécó a fával megérné a kinlódást.
2017. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én néhány éve vettem a házam és a teljes fűtési rendszert kicseréltem. Sokat számoltam, hogy fa vagy gáz. Nem akartam naponta többször a kazánnal foglalkozni. Egy faelgázosító kazán, puffertartály meg a többi dolog ami a biztonságos üzemeltetéshez kell horror összegbe került volna.

A gáz mellett döntöttem. Kondenzációs kazán, nincs vele gond évente egyszer jön a szerelő átnézni. Nem kell fát hordani, tüzelni, hamuzni stb.

Amilyen fa árakat írnak kb. annyit fizetek gázra és kényelmes, tiszta.

2017. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 darida ***** válasza:
92%

Az elmúlt években a tüzifa ára legalább 20-30%-kal emelkedett. A tüzelésnél nemcsak a beszerzési ár számít, hanem az a munka, amelyet a legtöbben nem számolnak, a mozgatás költsége. A tüzifa bekészítése a kazánhoz, a tűzre rakás, a salakolás stb. költségére gondolok.

Másrészt a gázfűtés kényelme az ami nehezen összehasonlítható.


7 év fával való tüzelés után a gázfűtésre voksolok.

2017. okt. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
120 000 forintból kifűtöm egsz szezonban a házat fával! :) Ja és nem 20 fokot tartunk, hanem 23! Nem mindegy milyen az épület illetve a hőszigetelés! 140 négyzetméter a ház, az előszoba és a 2 gyerekszoba között egy cserépkályha, a nappali és a mi hálónk között egy vízbetétes cserépkályha, az melegíti a vizet a házban lévő radiátoroknak is :)
2017. okt. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
A hőérzet egyénfüggő. Most 20 fokban ülök egy rövid ujjas poloban és nem fázok. Nekem 23 fok sok. Az egyik ismerősöm 24 fokban vastag sportzoknit vesz, mert lefagy a lába.
2017. okt. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja, kinek mi éri meg jobban. Én pl szeretek a fával foglalatoskodni, remekül kikapcsol felhasogatni, behordani, rendre rakni. Mást a világból ki lehet kergetni ezzel. Két évig minimum tárolni kell, hogy a légszáraz, 10-14% víztartalmat elérd. Ha nedves fával tüzelsz, előbb a vizet párologtatja el, és csak utána fűt. Ehhez terület, tárolókapacitás is szükséges. Mindazonáltal a fafűtésnek hangulata van. Bekészíteni a kandallóba, begyújtani, nézni a lángokat, hallgatni a tűz szolid duruzsolását, a fa pattogását. Azt szoktam mondani, hogy ha nyáron elüldögélhetek félórát a vízparton, télen a kandalló előtt, akkor történhet bármi, én boldog ember vagyok.

A gáz kétségkívül kényelmesebb megoldás, legfeljebb Putyin kavarhat be, ha megromlik a viszonya Orbánnal.

2017. okt. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tokeletesen osztom az eltotem valaszolo velemenyet,es meg hozz a tennem azt, hogy helyi lehetosegek is kulonbozoek .Az erdelyi kisvarosban, ahol lakunk,sok erdokitermeloe s fafeldolgozo ceg van,a hulldek kulon koltseg volna nekik, ezert elokeszitik tuzelesre ,es igy olcson, hivatalosan megvasarolhato.Amennyit mas videken egy honapra koltenek, az itt egesz evi koltseget fedezi,es a fa tuzeles minden elonye megvan.
2017. okt. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!