Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A Főgáznál mennyibe kerül 1...

A Főgáznál mennyibe kerül 1 m3 gáz és mennyi az alapdíj?

Figyelt kérdés

2017. okt. 26. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nézem a számlát:

- földgáz I. árkategória 2,2950 Ft/Mj + 27 % áfa

- földgáz II árkategória 2,5700 Ft/ Mj + 27 % áfa

Háztartási alapdíj: 766 Ft/hó + 27 % áfa


Persze ez bizonyos mértékben havonta változik a szolgáltatott fűtőérték szerint. De kb. értéknek, miheztartás céljából tökéletes.

2017. okt. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, én úgy szoktam számolni, hogy: előző havi fogyasztásom volt 24 m3, ezért fizettem bruttó 3402.- Ft-ot, ez visszaosztva = bruttó 141,75 Ft/m3.

De ha az órádon leolvasott elfogyasztott mennyiséget 140 Ft-tal szorzod, kb. annyiról fog szólni a számlád.

2017. okt. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2017. okt. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem értem.

Elvileg 1 m3 gáz, 99,3 forint. De mik ezek az árkategóriák a számlán? Nálam van I. kategória kétszer és II. kategória szintén kétszer és ezek vannak összeadva, így jön ki az összeg. De miért van ez a sok kategória? És mi alapján számolják?

2017. okt. 26. 19:11
 5/13 A kérdező kommentje:

A 140 forint az sok. Elvileg az I.kategória az 99,3 ft/m3, a II.kategória pedig 115,2 ft/m3.

De hogy mi alapján számolják? Én ebben a hónapban 36m3 gázt fogyasztottam el, aminek egy része I-es a másik része pedig II-es kategóriába esik. De miért?

2017. okt. 26. 19:20
 6/13 anonim ***** válasza:

A másodiknak azért lett olyan sok egy köbméter, mert abban benne van az alapdíj is, és kevés köbméternél durván torzít.

Mondok egy példát; fogyasztok 2 köbmétert, és erre rájön az alapdíj 900 forinttal, fizetek összesen 1120 forintot, akkor egy köbméter ára 560 lenne? Ugye, hogy nem?

2017. okt. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Látja? nem látja? na látja!

Ezért szól a számla fűtőértékről, meg joul-ról és hasonlókról, hogy még véletlenül se tudd követni őket!

2017. okt. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem mondod, hogy sok a 140 Ft/m3, attól még kijött a számla, és ki kell fizetni, akár tetszik, akár nem!
2017. okt. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az alapdíj az fix összeg, azt akkor is ki kell fizetned ha nincs fogyasztásod, ez villanynál is igaz.

A gáz köbmétere pedig a két kategóriába eshet attól függ mennyi a évi fogyasztásod, x³-ig (pl.:800m³) 'a' árszabás,

x m³ felett 'b' árszabás (villanynál is így van 1320KW-ig 'a' e-felett 'b' ár).

Attól, hogy Te a bruttót elosztod pl 2m³-l attól még nem lesz a gáz m³-e pl 2m³ fogyasztásnál ~600Ft/m³.

Ugyanúgy 99 lesz +alapdíj.

Tehát évi ~12E ft-t akkor is be fogsz fizetni ha törik ha szakad, mert be van kötve a gáz és van órád, fogyasztástól függetlenül.

-mint a villanynál-


m3*MJ(MJ/m3)*MJ árával, hát ennyi, nem bonyolult ez csak az emberek többsége nem tud számolni, ha már kicsit bonyolultabb az egyenlet akkor nem látja át.

-Igen jobb lenne és egyszerűbb, ha csak x ár *köbméter lenne,

-de!, a gáz fűtőértéke nem egyforma, és pl Én ha rosszabb gázt kapok akkor miért fizessek annyit mint pl aki 10%-l nagyobb fűtóértékű gázt kap, pl éves szinten lehet +20E ft + is nekem, -na, ezért van a MJ mértékegységben meghatározva.

-Persze ez minden hónapban változik és nehezen követhető a számlán.

2017. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, felesleges itt litániát írnod, de ha kb. tudni akarom, hogy a következő számlám hozzávetőlegesen mennyi is lesz, így számolva még sohasem tévedtem. Pár száz Ft eltéréssel, mindig bejött a kalkuláció! És arra nagyon jó ez a módszer, gyors és egyszerű.
2017. okt. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!