Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Napelem rendszer hullámpalára?

Napelem rendszer hullámpalára?

Figyelt kérdés
A garázs tetejére szeretném, új a tetőszerkezet is rajta, szóval a súly nem gond. Keleti irányú a tető lejtése, de nagyon lapos, mennyire lenne alkalmas ez a napelemeknek? Árnyékolva egyáltalán nincs, a villanyóra szekrény kb 5 méterre van a garázstól. Minden hasznos tanácsot szivesen olvasok!

2017. nov. 12. 21:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és milyen megbízható kivitelezőt ajánlanátok?
2017. nov. 12. 21:25
 2/4 tomika36 válasza:

A tető anyagával nincs gond, kérdés, hogy tartó konzol létezik-e hozzá. Legrosszabb esetben egyedileg kell gyártani hozzá napelem tartó konzolokat. Azért tisztázzuk: sokan keverik a napelemet a napkollektorral. Az előbbi áramot termel, az utóbbi a rajta keresztül áramló vizet melegíti. Az utóbbinak igen jó hatásfoka van, míg az előbbinek elég alacsony. Sokszor hallottam már, hogy meleg vizet akarnak előállítani napelemmel. ami őrültség. Egy alacsony hatásfokú elektromos rendszerrel roppant gazdaságtalan meleg vizet készíteni!

Ha más célra, tehát villanyáram termelésre kellene, akkor meg mélyen a zsebbe kell nyúlni, mert nagyon drága. Mindenki ezt nyögi.

Ha meleg vízre kellene, ezt tudom ajánlani: www.napkollektor.cser.eu

Nekem egy alu abszorberes rendszerem van, szuper!

2017. nov. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elekromos áram termelésre kellene
2017. nov. 15. 14:45
 4/4 anonim ***** válasza:
A napkollektor jó dolog. Kivéve télen. Akkor már kevésbé. Mert ha megfelelő hőfokot akar elérni nagyobb kapacitású kollektort kell felszerelnie,ami nyáron meg már túl sok lenne.De amúgy jó dolog az a napkollektor,nekünk is van,csak épp ilyenkor használni nem tudjuk annyira. :)
2017. dec. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!