Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Irreálisan magas a rezsi....

Irreálisan magas a rezsi. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
10 napja költöztem be egy lakásba egyedül Budapesten. 30 négyzetméter, 1 szoba, konyha, fürdő. Az órák állása alapján a 10 nap alatt elfogyasztottam több, mint 200 kwh áramot meg 100 köbméter gázt a fűtéshez. Van a lakásban: 1 hűtő-fagyasztó, 1 mosógép, 1 villanybojler, 1 kávéfőző, 1 mikro. 10től este 8-ig dolgozom, esténként meg reggel megy a fűtés, laptopot hasznáálok, amit a munkahelyemen töltök. Mi a franc fogyaszt ennyit? A bojler is közepesenre van állítva... Napi 1x zuhanyzom, 2-3 naponta mosogatok.

2017. dec. 21. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Hát mivel nem vagyok távgyógyító azt tudom tanácsolni, hogy egyesével kapcsod fel az elektromos berendezéseid és nézd meg, hogy melyik pörgeti az órát. A hűtőt is húzd ki, pár perc alatt nem romlik meg az étel.
2017. dec. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Első válaszoló jól leírta mit kell csinálnod. Egyébként gyanítom hogy a bojler zabál sokat, hiába van közepesre kapcsolva. Simán elképzelhető hogy régen volt kitakarítva, tele van vízkővel ami nehezíti a fűtést ami miatt több időre is van szüksége és ilyenkor pofátlanul sokat zabál.

Egyébként a hűtők is ehetnek sokat, a fagyasztót is évente két alkalommal illik leolvasztani, kitakarítani. De még azt is tedd meg hogy minden fogyasztót lekapcsolsz, de mindent, ha kell még a bojlered is tekerd le teljesen, vagy ha van külön megszakítója akkor kapcsold le, és ha minden le van véve, még az összes lámpa is, akkor csekkolj rá az órára. Ha ilyenkor is pörög akkor vagy meghibásodott az óra, vagy valaki a te, vagy is a lakáshoz tartozó hálózatot használja magyarul lopja az áramot. Persze ezt nem tudod kinyomozni hogy tényleg lopás-e ilyenkor ha gyanús a dolog beszélj a tulajjal hogy probléma van és nézesse meg mi a probléma.

2017. dec. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gázfogyasztás is nagyon soknak tűnik... Kapcsolj ki minden gázos berendezést és azt is figyeld.
2017. dec. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Konvektorral fűtesz?
2017. dec. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a VILLANYbojler lesz a hunyó. Biztos sok meleg vizet használsz a fürdéshez. A gáz valószínűleg fűtésre megy el. Tél van. Ilyenkor nem úgy fogy mint ahogy átalányt fizetsz egész évben hogy ne kelljen nagy elszámoló összeget fizetni,hanem az van,hogy ilyenkor a fogyasztás kimagaslóan nagy. Ilyen ez a tél. Csökkenteni akkor lehet,ha minden jól szigetelt vagy kevesebb területet fűtesz vagy alacsonyabban tartod a hőmérsékletet ott ahol nem kell(ha van rá lehetőség) stb. Mindenesetre nem mennék 0 fok alá sehol.
2017. dec. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!