Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Budapesten 2 szemelyre 28nmes...

Budapesten 2 szemelyre 28nmes tarsashazi lakasban mennyi szokott lenni az aramszamla? A futes konvektoros, az izzok energiatakarekosak, meg a berendezesek is.

Figyelt kérdés
A foberlo megorvendeztetett egy 120 ezer forintos elszamolo csekkel az ELMU-tol. Mi junius ota lakunk itt, a havi 6000 Ft atalanyt mindig fizettuk. Letezik, hogy 16 ezer forint lenne havi szinten az aram koltsege? Elore is koszonom a segitseget!

2017. dec. 22. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Melegvíz honnan jön?
2017. dec. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan nem létezik, havi kb 3 ezer forintnak kéne lennie. Eszedbe ne jusson kifizetni. Alaposan ellenőrizd a számlát: nyitó és záró óraállás, időtartam. A meleg víz honnan jön? Mert a villanybojler sokat fogyaszt. Megírhatod, mire jutottál, kíváncsi vagyok.
2017. dec. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Már bocs, de mi alapján fizetted? Mert én közösen olvasom le vele és csak annyit fizetek amennyit fogyasztok. Legutóbb 3300-at. Oké hogy nem villannyal fűtök, bár volt rá példa, de lehet tudni hogy mennyi a fogyasztása és nem kell 25 fok. A szigetelt lakásban fűtés nélkül is 21 fok van. Barátnő tekergeti állandóan fel.
2017. dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Melegvíz? Én fizetek érte 1800-at havonta. Egy bojler sem fogyaszt többet éjszakai áramról meg pláne ha nem pazaroltok.
2017. dec. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
mosógép,mosogatógép,szárítógép,nagy hűtő,2 fagyasztóláda,3 tv, a laptop reggeltől estig megy. Nagy a ház 5 fő szóval a lámpák is világítanak legalább 5 helyen mindig és akkor még az egyéb apróságok amiket rendszeresen használunk mikro,fritu,páraelszívó,fűtés keringető,vízforraló,hajszárító stb én diktálom és 7300-8500 között szoktam fizetni vagyis -900ft mert otthonangyal biztosítás is van benne.
2017. dec. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kovpet ***** válasza:
100%

A beköltözéskori óraállás és a mostani óraállás a ti fogyasztásotok. Vesd össze ezeket a számlákkal és ha stimmel, akkor fizesd csak ki.

Amúgy meg szerintem nagyon jó az átalányos fizetés, csak nem annak, aki bérlő. Az jöhet és mehet, neki pont hogy nem való az ilyen. Nekem való, mert én itt élek évtizedek óta, ahol élek.

2017. dec. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elottunk is egy par lakott itt, ok kaptak ezt a 6 ezres atalanyt. Bojler van, de a legkisebb fajta kb, 1 kadnyi meleg vizet tud csinalni, utana kifogy. Gondoltam, hogy at akar verni, de nem akartam azelott balhezni, hogy nem jartam utana a dolgoknak. A szerzodesben nincsenek oraallasok, de elmeletileg valahova felirtuk, most elovadaszom a papirt, es megnezem. Elmeletileg atallitotta a tulaj havi bediktalosra mostantol. Irok, amint kiderul valami, nagyon koszonom Nektek!
2017. dec. 22. 19:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia,jutottál valamire? Mi chilit termesztunk a lakásban, éjjel nappal mennek a különböző fények, ventilátorok,hideg meleg levegozteto, hősugárzó,mosógép állandóan megy, meg a tv stb stb a lámpák egész nap égnek, és így kb 7-8 ezer a villany szamla
2017. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keresd meg a beköltözéskori mérőállást és kérd el a számlát is milyen időszakra jött, milyen állással.
2017. dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4: Még a gázbojler is drágábban állít elő melegvizet 1 főre. Villanybojlerrel vettem a lakást, akkor 15 000 Ft volt a villanyszámla (leolvasás!), ebből kb. 10-11 volt a melegvíz (nem éjszakai áram), mert ennyivel csökkent a villanyszámla, mikor gázbojlerre tértem át.
2018. ápr. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!