Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy jelentősen megemelkedett a gáz ára? Mi az oka?

Figyelt kérdés
Tavaly kerültünk át a főgázhoz és akkor még alig 100 forint volt a gáz köbmétere. Idén meglepődve tapasztaltam, hogy több mint 114 forint lett 1 m3 gáz. Hogy lehet ez? Tavaly és most is úgy számoltam ki, hogy levontam az alapdíjat és elosztottam az elfogyasztott mennyiséggel.

2017. dec. 26. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
A rezsicsökkentés miatt van.
2017. dec. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
rezsicsökkentés 2.0
2017. dec. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor számolgass még egy kicsit:


[link]


[link]

2017. dec. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Garott ***** válasza:
100%
A gáz ára nem változott a rezsicsökkentés óta. Azóta van osztott árszabás, aminek az a lényege, hogy az állam, csak évente 1200 m3-t támogat, a maradék magasabb áron van elszámolva. De mint írtam ez évek óta így van, semmilyen változás nem volt, max eddig nem vetted észre.
2017. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Túlléptük az 1200m3/év fogyasztást, így már értem az "áremelkedést". Ez viszont azt jelenti, hogy januártól újra I-es kategóriába kerülünk, mert új év kezdődik?
2017. dec. 29. 21:51
 6/8 Garott ***** válasza:
Elméletileg igen, gyakorlatilag a fogyasztástól arányosan már az év elején el szokták kezdeni ennek az elszámolását, ami arra szolgál, hogy ha valaki mondjuk 3000 m3-t használ évente, akkor ne az legyen, hogy az utolsó pár hónapban drasztikusan megnőjjön a számlája, hisz nem az a lényeg, hogy ne lehessen befizetni. Ezért egy görbével szkták számolni, ami kb azt jelenti, hogy ha te évente olyan 1300 m3-t használsz, akkor megpróbálják a nyáron egy részét 2-ben elszámolni, amikor úgyis kevesebbet fogyasztasz, hogy a téli számla ne legyen annyira kiugró. Természetesen ezek dec 31-én korrigálásra kerülnek, ha esetleg mégsem történt annyi használat, mert közben mégsem lett télen fogyasztás valami miatt. Amúgy ha magas a fogyasztásod, akkor esetleg érdemes szabadpiaci szerződést kötnöd, ami alapján az 1-es és 2-es árkategória között egyénileg leegseztetett fix áron trörténik a számlázás, de ez kb évi 1800-2000 m3 fogyasztástól szokta megérni.
2018. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát ez nem jött be, év eleje van a január 12-től feb.12-ig tartó időszakban 495 m3-er fogyasztás után 57700 forintot fizetünk... Nemhogy nem raktak vissza az egyes kategóriába, hanem ez már a horror kategoria. Fel fogom hívni őket, hogy ez mi.
2018. jan. 28. 13:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs elég eszed a matekhoz ugye?


"...495m3-er fogyasztás után 57700..."


~116ft/m3

ha levonod az alapdíjat akkor ~114ft


495m3 az közel 6000m3/év, akkor mit akarsz Te az 1200m3-s árral?

2018. jan. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!