Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázzal kapcsolatos kérdés, mi...

Gázzal kapcsolatos kérdés, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lakásomban tavaly májusban tartozás miatt kikapcsolták a gázt, a gázórára plombát tettek. Mostanra sikerült kifizetni a tartozást, mire a Főgáznál közölték, hogy mivel több, mint fél éve nincs gáz, hívni kell egy szakembert, aki műszaki biztonsági felülvizsgálatot végez. Fel is hívtam egy úriembert, aki kijött, és azt mondta, hogy a gázkazánból jövő cső nem szabványos, illetve a rézcső lágyforrasztásos. Ezért nem adott papírt, ami a majdani visszakapcsoláshoz kell, illetve azt mondta, hívjak fűtésszerelőt. Na most innentől kezdve mindenki mást mond. Valaki tudna pontosítani? Több fűtésszerelővel beszéltem, különböző árakkal dolgoznak, és nem tudom, hogy adnak-e olyan papírt, ami a visszakapcsoláshoz jó, vagy ki kell hívni újra a műszaki biztonságist.

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. jan. 2. 15:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerelő csak átėpíti h jó legyen. Vagy javít. Utána ismėt kell aki bevizsgálja!
2018. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az komoly. Fűtésszerelő átlag 50000, a műszakis 26000+5500 kiszállás. Tehát olcsóbban semmiképpen sem úszom meg, ha jól sejtem.
2018. jan. 2. 15:46
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
A helyedben hívnék egy másik "szakit".
2018. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem egy kis vállalkozóról van szó, meglehet mindkettő egyben; csak kérdezz rá náluk. Nálam szerelték, és utána a főnök írta a felülvizsgálati papírokat.
2018. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Ha a gázkazánba bemenő(!)cső lágy forrasztott(gázcső) akkor az szabálytalan. Csak hegesztett vascső lehet,vagy rézcső keményforrasztással, vagy roppantott rézidomos rézcsővezeték lehet. Ezek mind a tűzállóságot hivatottak erősíteni,és a lágyforrasztott rézcső 300C fokon szétesik. Mivel rögzítették papíron ezt a hibát, így nem tudsz ennek orvoslása alól kibújni.
2018. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

Új gázterv, gázszerelés, gáz-meo, kéményseprő szakvélemény.

Pár hónap, és 2-3-4 százezerre saccolom.

2018. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
45%
A villanyszerelőtől az EPH jegyzőkönyvet nem is említetted....
2018. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Vagy marad a -Magyarországon igen jól működő- korrupció.
2018. jan. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Honnan vetted elő ezt a felülvizsgáló személyt? Nem valami névsorból?

Ha igen, akkor szedd elő ezt a névsort, és keress egy olyant, aki szerelést is vállal.

Egy ilyen munkáért nemigen kér el egy 10-esnél többet.

Szerintem akikkel beszéltél, azok azt hitték, hogy a teljes csőrendszeredet át akarod alakítani. Itt meg feltehetőleg csak 1 cső cseréjéről van szó.

2018. jan. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%

A gázűvek teljes nyomáspróba lélkül nem fogja visszaadni a gázt.

De ezekhez a fent leírt dokumentumok kellenek...

Nem csak egy csőcsere...:)

2018. jan. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!