Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kinek a feladata a hőmennyiség...

Kinek a feladata a hőmennyiségmérő cseréje?

Figyelt kérdés

Egy 10 éves újszerű társasházban vettünk lakást, ami házközponti fűtéses, vagyis van a háznak egy kazánja, a lakásokkal pedig egyedi mérő alapján számolják el a fűtést és a melegvizet. Csak néhány hete lakunk ebben a lakásban és észrevettük, hogy az előző tulaj egy éve nem fizetett fűtést, az órája megállt, amit kétszer jelentett a közös képviselő felé, mivel elmondása szerint az ő felelőssége cserélni. Ezt elvileg a közös k. is megerősítette, mégsem történt semmi. Írásos bizonyítéka ennek nincs.

Kértem tájékoztatást a közös képviselőtől és jeleztem írásban a hibát, de esze ágában sincs válaszolni... Nekem mindegy, én elvagyok ingyen fűtéssel, de felvetődik a kérdés, hogy ilyenkor kinél jelentkezik a plusz költség és hogyan? Illetve az is felvetődik hány mérő lehet még rossz, hányan nem fizethetnek még és ezt hogyan rendezi a közös képviselő???

Kinek lenne a feladata a mérőcsere? A Társasházi alapító okirat és a házirend ezt nem tartalmazza.



2018. jan. 9. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól tetted, hogy írásban jelezted a KK felé a hibát, ezzel gyakorlatilag a te "részed" letudtad. A következő lépés az lehet, hogy az esedékes lakógyűlésen/közgyűlésen szóban is jelzed a hibát, immár a többi lakótárs jelenlétében is.
2018. jan. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk a szolgáltató feladata. Illetve eleve csak ő nyúlhat hozzá. A szolgáltatónak pedig te is jelezheted a hibát, nem kell hozzá a közös képviselő. A hiba nem a rendszerben van, hanem a te lakásodon belül, szóval nem kell hozzá más, csak te.
2018. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2-es: itt nincs "szolgáltató". Házközponti a fűtés, egyedi mérőórákkal. Vagyis a társasház kifizeti a gáz-díjat, de a lakók a közös képviselet felé fizetik a rájuk eső fogyasztási hányad (plusz esetleg alapdíj) alapján a díjat. Ezt mérik a mérőórák. Ám ezekhez semmi köze semmilyen szolgáltatónak.
2018. jan. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3# Pontosan így van, lehet nem voltam elég egyértelmű.

Nekem ez így jó, de ha fordítva ülnék a lovon, a többi lakó helyében baromira pipa lennék, hogy velem fizettetik meg mások fűtését. Mert gondolom így van, ha mi nem fizetünk és az előző tulaj sem fizetett már egy éve. A lépcsőházban vannak a mérők, az előző tulajdonos azt a tájékoztatást kapta a közös képviselőtől, hogy ez a ház feladata, vagyis az övé és intézi a cserét... Azóta is intézi persze. Nem értem az egész folyamatot, hogy így viszont mit csinál a minusszal. Ha visszanézem az elmúlt egy évet (megkaptuk a régi tulajtól az elszámolókat), az egységárak is tök mások minden hónapban, ami alapján számláz. Hogy a fenébe nyelik ezt be a lakók???

2018. jan. 9. 11:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy arányosan fizettek. Vagyis ha van 100 lakás mondjuk a társasházban és fogyaszt havonta átlag 2000m3 gázt, akkor lakásonként 20m3/hó fűtési költséget számolnak fel. Vagy egy fix összeget. Én nem tudom. Az hogy van hőmérő még nem jelenti azt,hogy az alapján számláznak. Bár nyilván a logikus az lenne. Nem tudom. Lehet,hogy ez egy ilyen társasház. Tudni kéne,hogy mit fizetsz és mire fizeted.
2018. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!