Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kondenzácios kazánnál 90nm?

Kondenzácios kazánnál 90nm?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kondenzácios kazánunkat most üzemelték be...

Kérdezni szeretném hogy 93nm hasznos alapterületen, új műanyag nyílászárókkal, aljzaton 5, mennyezeten 15cm szigeteléssel, 30as, egyenlőre szigeteletlen falaknál, használati melegvíz előállításával, kb 50nm padlófűtéssel, maradék radiátorokkal.... éves szinten mennyi költségre számíthatunk???

Havi álltalánynak egyenlőre beállítottunk 17ezer forintot, ketten fogunk áprilistol bent lakni...

A kényelmi szempontokat nézve a kb 22fok az ideális számunkra...


Megköszönöm ha válaszolsz... :)



2018. febr. 2. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Hát, ez nagyon kevés infó még egy saccoláshoz is. Ennek ellenére megpróbálom: 11m *8.5m alap, 3m magas fal, a szigetelés lambdája 0.04, az ablakok U tényezője 1.0, a külső átlaghőmérséklet 3 fok, a talajé 10, bent 22.


Az jött ki, hogy melegvíz nélkül, átlagban, kb. 6 m3-t fogsz fogyasztani naponta. 150 napos fűtési szezonnal ez kb. 900 m3 gáz, azaz kb. 90e Ft.


1 m3 víz hőmérsékletének 50 fokos emelése 6 m3 gázt, azaz 600 Ft-ot igényel.


A kondenzációs kazánod szerintem jóformán semmit nem fog a konyhára hozni. Mivel nincs szigetelve a házad, ezért forróra kell felfűtened a radiátoraidat és akkor már nem számít.

2018. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a falakat 45 cm-es Porotherm-nek gondoltam.
2018. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

900 köbméternél több lesz jóval. Meg amúgy sem 150 nap a fűtési idény.

Szerintem korrekt az a havi 17 ezer, HA többet is kell fizetni év végén, az minimális lesz.


Ha a radiátorok túl vannak méretezve, akkor igenis tud kondenzációs üzemmódban üzemelni a kazán. Szomszéd néni is 40-45 fokos vízzel fűt, több mint 20 éves kazánnal, 20 fokra. Nagyok a radiátorok, elég a hidegebb víz is.


Falakra minimum 15 centit rakassatok!

2018. febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha kondenz kazánt lehet csak felraknatni, akkor nem tudok mit tenni kedves válaszadó, sajna akkor nem fog a konyhára hozni egyenlőre....

A belmagasság 2.57m, vakoltan a falaink 34cm, 10cm grafitos szigetelő van betervezve, a gépész emberke ennyit javasolt... a radiátorok igen, túl lettek méretezve.... én is úgy gondolom hogy 200napot kb elfűt az ember.... köszönöm szépen a válaszaitokat....

2018. febr. 3. 10:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Végül mennyi lett a fogyasztás?
2020. aug. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!