Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha éjszaka égetem a villanyt,...

Ha éjszaka égetem a villanyt, ugyanannyi a kw àr, mintha nappal égetném?

Figyelt kérdés

#Àramfogyasztàs
2018. aug. 10. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs külön éjszakai áramhálózatra kötve, akkor igen.


Tipikusan villanybojlereket szoktak éjszakaira kötni egy háztartásban.

De akkor két villanyórának is kell lenni.

2018. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Két villanyórám van,és a bojler a vezérelt àramról megy.Azt nem tudom hogy az éjszakai (vezérelt) áramról csak a bojler és a vezérelt alzatba kötött eszköz megy,vagy ha égetem a villanyt,akkor azért is a vezérelt àram költségét fizetem-e?
2018. aug. 10. 14:26
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A vezérelt áramot csak az arra kötött dolgok után fizeted. Ezért van 2 villanyóra. Amelyiken a bojler van, arra a vezérelt áramot fizeted, a másikra a "sima áramot" fizeted.

Mindegy, mikor világít a lámpád.


Lámpát nem kötnek "éjszakai áramra", mert az nem mindig van. Ezért is vezérelt a neve, mert csak akkor világítana a lámpád, amikor adnak áramot.

2018. aug. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy vezérelt aljzat. Tilos. Ha észreveszik, rommá büntetnek.

Csak fix bekötésű készülék mehet vezérelt áramról.

2018. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mi az hogy csak fix bekötésű?Mi szàmít fixnek?Nem értem.

Van egy vezérelt aljzatom,amibe nincs bedugva semmi.Hétvégén erről szoktunk mosni.Akkor minek van ott,ha nem hasznàlhatom?

2018. aug. 11. 15:34
 6/12 semmisemjó ***** válasza:
2018. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ott, mert egy kontár villanyász odarakta.

Ha a szolgáltatód észreveszi, az összes vélt fogyasztást behajtják rajtad 24 órás villany áron + büntetés.



Fix bekötés: a fogyasztó nem húzható ki a konnektorból, hanem be van kötve fixen egy kötődobozba. Mint egy bojler, vagy hőtárolós villanykályha.


A lebukás esélye kicsi, maguktól nem fogják kiszúrni, legfeljebb ha majd a elektromechanikus fogyasztásmérők okos, folyamatos online kapcsolattal rendelkező okosmérőid lesznek.

2018. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Ezt elég sokan rosszul tudják. Semmi nem tiltja az éjszakai áramról működő konnektor kiépítését. A szolgáltató pont azt szeretné, ha senki nem mosna csúcsidőben, hanem mindenki éjszaka tenné, azért hogy minél kiegyenlítettebb legyen a fogyasztás. Van egy pár szabály viszont amit be kell tartani. Jól elkülönítve kell szerelni a normál nappali hálózattól, nem fordulhat elő, hogy a normál hálózat megtáplálja az éppen lekapcsolt éjszakait. Ebből adódik, hogy ilyen átkapcsoló automatika kiépítése tilos ami egyszer nappali, egyszer éjszakai áramot kapcsol ugyanarra a konnektorra, csak külön két konnektorral megoldjató.Érintésvédelmi és egyéb szempontból meg kell különböztetni az éjszakai konnektort a nappalitól, például felirattal vagy színjelöléssel. Egyrészt azért, hogy aki szerel és nem mér feszültséget tudja hogy éjszakai áram és bekapcsolhat, tehát ha nincs feszültség akkor is áramtalanítani kell.Másrészt a fogyasztónak tudnia kell melyik a nappali és abba dugja a folyamatos áramigényű berendezést, mert a váratlan lekapcsolásból adódó hibákért a szolgáltató nem felel.Ha valaki vitatkozni akar, akkor légy szi azzal kezdje, hogy belinkel egy általam leírtakkal ellentétes érvényben lévő jogszabályt.
2018. aug. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az előző rosszul tudja.

Minden szolgáltatónál az ASZF-ben pontosan benne van, hogy mit lehet működtetni vezérelt áramról.


Nos, akkor olvass, kedves előző:

[link]


Ez a bekezdés a lényeg:


"VEZÉRELT, KÜLÖNMÉRT ÁRAMKÖR FOGYASZTÁSÁRA ALKALMAZHATÓ ÁRSZABÁSOK:


A vezérelt villamosenergia-szolgáltatás nem egész nap, csak szakaszosan, a szolgáltató által meghatározott időszakokban érhető el. A szolgáltató naponta, összesen minimum 8 (a nyári időszámítás idején 7) óra időtartamra biztosít villamosenergia-ellátást.


Vezérelt, különmért áramkörről működtethető berendezések:


Bármely, szakaszosan is biztonságosan üzemeltethető, fixen (nem dugaszolhatóan) csatlakoztatott felhasználói berendezések. Általában az elektromos forróvíztárolók (villanybojlerek), vagy villamos hőtároló kályhák működtethetőek kedvezően a vezérelt, különmért áramkörön."


Akkor most írd csak ide szépen, ki mit tudott rosszul, hm?

2018. aug. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%

Igazán köszönöm, hogy van olyan aki vette a fáradságot és privát üzenetben azért lehülyézett a hozzászólásom miatt.

Az a helyzet, hogy nem most tanultam ugyan a szakmát, de amikor kellett akkor megtanultam rendesen, mindenből kitünőre vizsgáztam, tehát pontosan tudom mit lehet és mit nem.

Barátom, te azért egy kicsit el vagy tévedve. A te értelmezésed szerint akkor ha valaki például éjszakai áramról akar locsolni szivattyúval, akkor ha fixen van bekötve a szivattyú szabályos, ha konnektorról megy akkor nem. Ugye érzed hogy itt valami sántít? A szolgáltatónak pont mindegy hogy csatlakozik a hálózathoz a berendezés, csak szabályos legyen ebből adódóan biztonságos.

Amit belinkeltél az egy általános fogyasztói tájékoztató és azért írja hogy "nem dugaszolható berendezések számára", mert egész egyszerűen konnektoros berendezések számára nincs értelme kialakítani. Vágod? De ha akarod kiépítheted de nincs értelme, mert mit dugsz egy olyan konnektorba, ami random ki-be kapcsol?

Régen az MSZ172 érintésvédelmi szabály kimondta: helyhez kötött villamos berendezéseket (pl. bojler) vagy dugaszoló aljzatos csatlakozással, vagy leválasztó kapcsolóval lehet csatlakoztatni. (ebben az az érintésvédelem, hogyha karbantartják a helyhez kötött berendezést, ott helyben le kell tudni áramtalanítani) Ezért is van sok-sok háztartásban éjszakai áramról üzemelő konnektor, amit a bojlernek építettek ki, akár tetszik neked, akár nem.

Részemről a témát lezártam, mindenki azt kezd az általam leírt infóval amit akar, ha úgy tetszik nem kell elhinni.

2018. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!