Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Bekötöttük a gàzfűtést, és a...

Bekötöttük a gàzfűtést, és a vizet is a gàzkazàn melegíti. A bojler a hőfokszabâlyzójàt kapcsoljam le hogy ne fűtse fel a vizet, vagy a villanyóràjàt kapcsoljam ki? Nem tudom hogy fogyaszt-e àramot a bojler, ha csak a hőfokszabàlyzót kapcsolom le?

Figyelt kérdés

2018. aug. 10. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na most akkor kéthelyről megy a melegvíz? Ha a kazán adja melegvizet is miért nem lett a másik kikötve? Az már nem igen lehetne a rendszerre rákötve. Hogy van ez?
2018. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kombi cirkótok van ? Az készít használati meleg vizet is , a boilert kapcsold le húzd ki a konnektorból . A gáz olcsóbb de a cirkó leadja a hőt égéskor és elszívja az oxigént ott ahol üzemel .
2018. aug. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem szívja el. Most kötötték be csak zárt égésterű lehet.
2018. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nyílt rendszer van,és egy HGK 28-as Hajdú.Azért nem lett kiiktatva a bojler,mert tartozik hozzà egy vezérelt aljaz.Ha a villanyóràjàt lekapcsolom,akkor nincs vezérelt àramom.(Nem tudok kedvezményesen mosni).Ha viszont a bojler hőfokszabàlyzójàt kapcsolom ki,akkor nem tudom hogy van-e felesleges àramfelvétele a bojlernek.

Tehàt a kérdés az,hogy kapcsoljam le a villanyóràját,és hétvégente kapcsoljam be amikor mosok,vagy elég ha a hőfokszabàlyzót kikapcsolom.Tovàbbà kérdezem hogy a bojlerből engedjem-e le a vizet?

2018. aug. 10. 16:09
 5/11 anonim ***** válasza:
A rendszer lehet hogy nyitott de a kazán égéstere zárt. De ez mindegy is. Még egy klrdés. A mosáshoz a melegvizet nem a mosógép melegíti? Vagy régi mosógépet használsz? Na nem kell húzd ki a konektorból és kész. Ha mosol előtte visszadugod
2018. aug. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A vizet természetesen a mosógép melegíti.Viszont az àram amivel a mosogép megy,az a vezérelt aljzatba van dugva,így kb fele annyiba kerül.

Ha lekapcsolom a vilkanyóràt akkor nem fogjs melegíteni a bojlert az àram,de a vezérelt aljzatot sem tudom hasznàlni.Ezért kérdezem hogy melyik a gazdasàgosabb megoldàs.

1.Simàn letekerem a hőfokszabàlyzót,így nem tudja melegíteni a vizet.Ebben az esetben van valamennyi àramfelvétel (ezt szeretném megtudni hogy mennyi).Viszont a vezérelt dugalj (aljzat) hasznàlható.


2.Lekapcdolom a villanyóràt.Ez esetben nincs felesleges àramfogyàs,viszont ha hasznàlni akarjuk a vezérelt aljzatot (mosàsra,hajszàrítàsra..) akkor mindig kapcsllgatni kell fel-le a villanyóràt.

2018. aug. 10. 17:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez egy szabálytalan szerelés,már előttem is erre céloztak.

2 egyszerűen nem lehet együtt.

Ha megnyitod a melegvizet,a víz honnan fogja tudni,a gáz kazánból,vagy a bojlerból kell folynia ??

Gyanitom valami pancser volt az újitó.

2018. aug. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igyekszem érthető lenni.

A villanybojler nem fűt,ki van kapcsolva.

Azért nem szereltem le,mert ha a gàzkazàn esetleg megadja magàt,akkor bekapcsolom és van ami melegítse a vizet.Szakember végezte a beüzemelést.


Az én kérdésem az,hogy a bojlert hogyan kapcsoljam ki!!


1. A hőfokszabàlyzót kapcslljam ki,és akkor marad vezérelt aljzatom.


2.A vezérelt villanyóràt kapcsoljam ki.Ez esetben nincs vezérelt àramom,de a bojler sem fogyaszt semmit.


De közben megkaptam a vâlaszt,felhívtam a beüzemelőt.

2018. aug. 10. 21:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Hiába kiabálsz, nincs igazad!

A villanybojlernél kell lennie egy elzáró csapnak. Azt zárd el. (mi tettünk az elmenő ágba is, hogy teljesen le lehessen választani a hálózatról)

Ha nem teszed meg, akkor a meleg víz fele a gázbojlerből fog jönni, a fele pedig a villanybojleren keresztül hideg víz lesz.

Ugyanígy van egy elzáró csapunk a kombikazán használati melegvíz kimeneténél is, hogy le lehessen választani, ha valami baja van, és vissza lehessen térni a villanybojlerhez. A bojlernek van egy külön (nem lámpakapcsoló...a terhelhetőség miatt) kapcsolója, amivel tudjuk áramtalanítani.


A vezérelt áramos konnektort meg ne reklámozd, meg tilos.

Valamennyi szolgáltatói ASZF-ben benne van, hogy vezérelt áramról csak szerszámok nélkül bonthatatlan csatlakozással bekötött fogyasztó működhet. Bojler, hőtárolós villanykályha, stb. Egy mosógép a konnektorban dugva nem ilyen fogyasztó.

Persze hallani olyanról, hogy valaki az egész lakást átváltja vezérelt áramra... alig venni észre a világításon, de addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik...

2018. aug. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A beüzemelő pedig egy kontár volt, elvenném a mesterlevelét, ha van neki egyáltalán.


Ha megbüntetnek, fizeti a büntetésedet is?


(és a válasz: a bojler nem fogyaszt, ha le van tekerve, de nam is tudom, moből gondoltad, hogy fogyaszthat...)

2018. aug. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!