Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Közüzemi szolgáltatóknál...

Közüzemi szolgáltatóknál miért van felhasználó azonosító szám és vevő azonosító szám?

Figyelt kérdés
Miért nem csak egy azonosító szám van? Mi az oka, célja a kétféle azonosítónak?

2018. szept. 20. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Adatvédelmi törvény írja elő.
2018. szept. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tisztelt, 1-es válasz írója! [2018-09-20 15:46]

Adatvédelmi törvényként, én, az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvényt ismerem; más jogszabályok is ezt nevezik adatvédelmi törvénynek.

Ebben nem találtam semmit a kétféle azonosítóról; vélhetően más megfogalmazású, mint ahogyan én kerestem.

Kérlek, segíts, melyik törvény, melyik helyéről írtál?

2018. szept. 20. 17:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert mondjuk Te vagy a tulaj és kötöttél szerződést a gázosokkal x utca 45 alatt gázmérőt szereltek fel.

Erre kaptál 1 ügyfélszámot,azonosítót.

Kiadod a kéglit két évre albérlőnek,bementek és az Ő nevére

állítanak ki 1 vevő azonosító számot.

Amúgy mind kettő alatt a Te neved címed szerepel.

2018. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tisztelt, 3-as válasz írója! [2018-09-20 19:45]

Semmi ilyenről nincs szó. Én vagyok a szerződő fél, a használó, egyedül lakom a címen. Nekem, egymagamnak, van külön felhasználó- és vevő azonosító számom.

2018. szept. 20. 23:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem mindig ugyanaz a személy fizeti a szolgáltatást, akinek a nevén van a mérőóra.

Sokan vesznek a gyereküknek ingatlant. A gyerek nevére van megkötve az összes közszolgáltatás.

De apuci fizet.

Ezt a valós helyzetet a szolgáltatók is lekövették.

A gyerek : ügyfélszám, ügyfélkód, partnerszám, felhasználó-azonosító neveken fut.

Aki meg fizeti, az: vevőkód, vevő azonosító számokat kap.


Én is, ha csak levelezek a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Közszolgáltatóval, akkor a "Felhasználó azonosító száma"-t írom a levélbe. Az OTP-nél meg átutaláskor a közlemény rovatba a "vevő (fizető) azonosító száma"-t kell beírjam.

2018. szept. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tisztelt, 5-ös válasz írója! [2018-09-21 15:37]

Ha jól értem, akkor, ha ugyanaz a személy a szolgáltatás igénybevevője (szerződője) és fizetője is, akkor is külön számon kezelik az ügyintézését és a fizetését?

2018. szept. 22. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, így van ahogy mondod. Az ügyfél és a vevő lehet ugyanaz a személy is természetesen. De ha a csoportos beszedésnél, vagy a számla banki utalásánál azonosítod magad, akkor ne az ügyfélkódodat, hanem a vevő (fizető) azonosítódat írd be, különben haragszanak rád a plusz munkáért, amit ezzel okozol.

Tehát ha a szolgáltatással van gondod ügyfél vagy, pénzügyekben meg vevő.

2018. szept. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!