Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi változik, ha az ELMŰ-től...

Mi változik, ha az ELMŰ-től az NKM-hez megyek?

Figyelt kérdés

A Díjnet küldött levelet, hogy rajtuk keresztül lehet az NKM-t is fizetni.

Szívesen átmennék, mert az ELMŰ bugyuta rendszere helyett a díjnet ezerszer jobb.

Mi változna?

Kell valami vill.óra hitelesítőt várni? Vagy csak át kell regisztrálni és csak online papírmunka?



2018. okt. 11. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%

Nem més sehov, már ott vagy. És az NKM oldala ugyanaz,mint az elmű, rögtöna belépési oldal után.

Sőt, a telefonos ügyfélszoli is elmű, ott is csak a az első mondatokat változtatták meg ...

2018. okt. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Majd jöhetsz vissza, ha egy normális következő kormány felszámolja ezt a nemzeti agybajt. Dohányboltostól, nemzetiesedése óta nem működő szemétszállításostól, mindenestől.
2018. okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%

A szemét nem működik, az valóban úgy látszik, de ez lehet, hogy csak a fűnyíró elv miatt van, hogy mindenen ugyanannyit akartak vágni. De az áramszolgáltatásnál - meglepő? nem meglepő? semmit nem jelentett, bár az elején rendkívül borúlátó nyilatkozatok hangzottak el a beruházások visszafogásával kapcsolatban, stb, de semmi ilyesmi nem történt, tehát volt/van ott elég haszon.


A fűnyíró elv magyaros-szocrendszeres húzás, győri barátom mesélte, hogy mikor a Népszabadságban megjelent, hogy kapun belüli munkanélküliség van, Ede parancsba adta, hogy minden üzemből el kell bocsátani X embert. Miközben voltak olyan üzemek, ahol 2X létszámhiánnyal küszködtek épp... :)

2018. okt. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Csak "papírmunka", az is online.

Majd kell hogy kérjél telefonon az ELMŰ-től egy valamilyen számot, mondanod kell, hogy a Díjnethez kell és ripsz-ropsz megy a dolog.

Én imádom a Díjnetet, mióta náluk vagyok, azóta vannak rendben a fizetéseim, mert nagyon rendetlen vagyok.

2018. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Viszont itt valaki azt írja, hogy az NKM-nél többet kell fizetni...:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2018. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Kedves 5-ös, ne higgy neki!:)
2018. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jó, akkor most 1:1. És mégis miért ne higgyek neki? Miért higgyek inkább neked?
2018. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
NKM számlát csak az tud díjneten keresztül fizetni, akinek az NKM a szolgáltatója. Az elmü tudtommal másik cég. Elmüs számlát nem tudsz díjneten fizetni. Vagy most már az elmü is az NKM alá tartozik? Valaki ezt tudja?
2018. okt. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Kedves 7-es, ezért higgyél inkább nekem:

"Az NKM Áramszolgáltató Zrt. az egyetemes szolgáltatás keretében értékesített villamos energia elszámolását a jogszabályokban, a Magyar Energia Hivatal határozatában és üzletszabályzatában meghatározott feltételekkel végzi."

[link]

Nekem ebből az jön le, hogy egységesek az árak, de a linken megtalálható minden szolgáltató árai.

2018. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"NKM számlát csak az tud díjneten keresztül fizetni, akinek az NKM a szolgáltatója. Az elmü tudtommal másik cég. Elmüs számlát nem tudsz díjneten fizetni. Vagy most már az elmü is az NKM alá tartozik?"


Én éppen a dijneten keresztül tudtam meg, hogy átmehetek az Elműtől az NKM-hez, tehát ha átmegyek, akkor majd a dijneten keresztül fizethetem. De egyelőre még nem tiszta nekem az egész. Miért jó az az Elműnek, ha továbbra is ragaszkodik hozzá, hogy ne lehessen Elműt a dijneten keresztül fizetni? Kinek nem éri meg átmenni? Ilyesmi kérdéseim vannak.

2018. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!