Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fával vagy gázzal olcsóbb fűteni?

Fával vagy gázzal olcsóbb fűteni?

Figyelt kérdés

2019. jún. 24. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Gáz. De fával magasabb a komfortérzet, mert állandó meleget ad a radiátor. Gáznál ahogy kikapcsol, már kezdünk fázni, pedig a hőmérő 22fokot mutat mindkét esetben.
2019. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Gáz olcsóbb, de azt az érzést, mikor ülök a kandalló előtt és nézem a lángokat, nem tudja nyújtani.
2019. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
A gáz olcsóbb, de a fa "jobb" meleget ad, én is szeretem a látványát és a sugárzó hő érzését a kályha mellett.
2019. jún. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Egy jol szigetelt hazban, egy jo kazannal, gazzal fillerekbol ki lehet futeni a lakast, meg egy csaladi hazban, rossz nyilaszarokkal, szigeteles nelkul nem eri meg gazzal futeni...szerintem
2019. jún. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
71%
Ha okcsón szerzel fát talán olcsóbb mint a gáz de a macera hogy vágd hasogasd már nem biztos hogy megéri
2019. jún. 25. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a fa, mert olcsón szerezzük. Jelenleg kb. 3 télre való van a fészerben.
2019. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Nagymamámnak gáz van a házban (2 konvektor, egy bojler, egy tűzhely), van meleg vize, főz, és pillanatok alatt meleg a lakás, ha feltekeri a konvektort. Az én lakásomban semmi sincsen, csak egy darab kályha, fával fűtök, órákig tart, mire az egész lakásban kellemes meleg lesz, de a meleg nem ér át a fürdőbe, ezért ott hősugárzó is kell, plusz villanybojler van. Mamám havi 25-30ezret fizet gázra (konvektorokkal, bojlerrel, tűzhellyel együtt), nekem havi 60ezerbe kerül a fa (brikett), a főzés gázpalackról megy (havi 7ezer ft kb) és még pluszban a villanyszámla olyan 20-23ezer, mert a bojler és a hősugárzó borzalmasan megdobja a fogyasztást... Melegségét tekintve, a fa tényleg egyszerre nagyobb hőt termel, viszont a gázzal megteheted, hogy teremtesz egy alap hőmérsékletet, szerintem ez komfortosabb, mint például nálam, ahol ha begyújtok, nem tudom állítani a hőfokot, és úgy fel tud menni a lakásban a hőmérséklet, hogy levegőt se kapok (ez főleg estére jellemző, még nem jöttem rá az okára, mindig ugyanolyan időközönként teszek a tűzre - mielőtt kialudna).


Ezerszer inkább a gáz a jobb. De ez csak az én házamra igaz. Ha nem egy száz éves nyílászárókkal, északi fallal rendelkező lakásban laknék, ha kazán is lenne, és vele konvektorok vagy radiátorok, lehet, hogy nálam se kerülne ennyibe. Ha normális állapotú, újabb, modernebb házad van, a fa sem rossz megoldás, a brikett pedig tiszta és biztosan elsőre meggyullad (ha rendes, hasított fában gondolkodsz, azt érdemes fél évre-évre előre megvenni, mert télen többnyire frissen vágott fákat árulnak, és az vizes, és nehezen ég - tapasztalat).

2019. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A szomszédtol lopott villannyal
2019. jún. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nallam vizteres fatuzelesu landallo van a gazos kazanra kotve parhuzamosan.A fatuzeles sokkal macerasabb de a konfort erzete utolerhetetle massal.Arban nem sok a kulombseg.

Telen 5-6 orat futok faval amivel egesz napra le van rendezve a futes.Oktober 15 tol a hideg bealltaig es tavasszal levego-viz H dijszabasu hoszivattyu valtja ki a gazkazant a gazkazan aminek aramat a 3 KW-os napelem termeli meg.140 nm - es jo hoszigetelesu 3 retegu nyilaszaros- az egesz haz futese kb 200.000,- ft es a konforterzet kifogastalan.

Csak ajanlani tudom mindenkinek!

2019. jún. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!